6 Aralık 2012 01:00

Film Eleştirmenleri Ödülleri dağıtıldı

Oscar ödülleri öncesi dağıtılan en önemli film ödüllerinden biri kabul edilen New York Film Eleştirmenleri Ödülleri, sahiplerini buldu.

Yönetmen Kathryn Bigelow, El Kaide'nin lideri Usama bin Ladin'i yakalamak için harcanan çabaları anlattığı "Zero Dark Thirty" adlı filmi ile hem "En İyi Film" hem de "En İyi Yönetmen" ödüllerine layık görüldü.

Steven Spielberg'in "Lincoln" adlı filmi ise "En İyi Senaryo" dahil üç ödül kazandı.Filmde ABD başkanını canlandıran Daniel Day-Lewis, "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne layık görüldü.

Lincoln'ün köleliği kaldırmak için verdiği savaşı anlatan film, Sally Field'e de "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü" getirdi.

"En İyi Kadın Oyuncu Ödülü", savaş sonrası dönem İngiltere'sinde geçen "The Deep Blue Sea" filmindeki performansıyla Rachel Weisz'e, "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü" ise "Bernie" filmiyle Matthew McConaughey'e verildi.

"En İyi Yabancı Film" ödülünü, Avusturyalı yönetmen Michael Haneke'nin "Amour" filmi kazandı. "En İyi Animasyon Ödülü", "Frankenweeni"e verildi.

Ödülleri, gazeteler, dergiler ve internet sitelerinde yazan film eleştirmenleri tarafından belirleniyor.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıklanan ödüller, 7 Ocak 2013'te yapılacak ödül töreninde sahiplerine verilecek.

AA

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir