13 Mayıs 2003 23:41

Film Festivallerinin Kapısı Ay Sonuna Kadar "Aralık"!

Uluslararası Uzak Doğu Film Festivali, 9-30 Aralık tarihleri arasında, Uzak Doğu sinemasının klasik ve yakın dönem yapımları ile, 5. Uluslarararası Sinema ve Tarih Buluşması ise, 13-19 Aralık tarihleri arasında, Dinlerarası Diyalog ve Aydınlanma temalı filmlerle yorucu ve keyifli bir cereyan yaratacaklar, bu ay İstanbul'da.Uzak Doğu Film Festivali: Alman Kültür Merkezi, Beyoğlu Akbank Kültür ve Sanat Merkezi ve Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü sinema salonlarında gerçekleştirilecek. Ülke Sineması bölümünde, Japonya, Çin ve Hindistan sinemasından filmler gösterilecek. Sinema Sinema, Tsai Ming-Liang, Chen Kaige, Akira Kurosawa ve Mira Nair'li Retrospektifler, Hareketin Dansı, Çizginin Büyüsü ve Belgeselde Çin ise diğer bölümler.Programla ve filmlerle ilgili daha fazla bilgiyi www.uzakdogufilm.org adresinden almak mümkün.Temasını Dinlerarası Diyalog ve Aydınlanma olarak belirleyen Sinema Tarih Buluşması, başta 11 yönetmenin kısa filmlerinden oluşan 11'09''01 olmak üzere, üç alt başlık olan, tasavvuf felsefesinin hoşgörülü dünyası, Aydınlanma ve İnsan Hakları özel bölümleri altında pek çok önemli yapımı izleyicilerle buluşturuyor.Festivalin gösterileceği salonlar: Beyoğlu Beyoğlu, Levent Sinema TÜRSAK, Fransız Kültür Merkezi ve Alman Kültür Merkezi.Aralık ayında İstanbul'un festival kapısı hiç kapanmayacak gibi gözüküyor.
Yorumlar
  • Uzakdoğu Film Festivali'ni Ankara'da takip etmiş biri olarak özellikle Tsai Ming-Liang'ın filmlerini ve "Yi Yi" isimli filmi öneririm.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir