27 Mayıs 2004 13:54

Film Kardeşliği

Sundance, bağımsızları seviyor ve kollamaya devam ediyor

Sundance Enstitüsü beş sinemacıyı bu yıl yeni başlayacak olan Annenberg Film Kardeşleri (Annenberg Film Fellows) programına seçtiğini açıkladı. Annenberg Vakfı tarafından geçen 5 milyon dolarlık yatırımla oluşturulan programda seçilen yapımlara ilk etapta iki yıl süreyle maddi destek sağlanacak.Aditya Assarat, Sterlin Harjo, Emily Hubley, Kazuo Ohno ve Alex Rivera yeni oluşturulan programın açılış sınıfı olarak takdim edildi. Bir çeşit kişisel bursla ödüllendirilecek olan yapımcıların desteklenmek üzere seçilen yapımlarıysa şöyle; Aditya Assarat'ın Bangkok'ta geçen bir aşk hikayesi, "Hi-so", Harjo'nun bir Amerikan yerlisinin mitsel hikayesini anlattığı "Four Sheets to the Wind", Hubley'nin cüzdanını arayan genç kadınının öyküsü "The Toe Tactic", Ohno'nun yarattığı, şirketini yeniden yapılandırmak isteyen patron "Mr.Crumpacker and the Man From the Letter" ve son olarak Rivera'nın filmi, bir göçmenin füturistik hikayesi "The Sleep Dealer". 1981'de Robert Redford tarafından kuruduğundan beri bağımsız bakış açısına sahip sanatçıların yaratmaya çalıştıkları eserleri destekleyen Sundance Enstitüsü'nün yeni başlattığı programla da başarılı olacağı kuşkusuz. Sundance popülerliğini her yıl ocak ayında düzenlediği festivalle kazanmış olsa da sürekli sayısı artan bağışçıları ve destekçileri sayesinde görüldüğü gibi büyük bir okul olma yolunda hızla ilerliyor.
Yorumlar
 • Eee sundance da olmasa bağımsızlar ne yapar?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

  Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

 • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

  Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

 • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

  Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

 • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

  Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir