30 Eylül 2011 00:00

Film-San Vakfı: 'Altın Portakal'a KATILMIYORUZ!'

Film-San Vakfı bu sene düzenlenecek olan 48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne neden katılmayacağını,düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu.

Film-San Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Merter Fosforoğlu yaptığı açıklamada Film-San Vakfı'nın Sanatçılar adına geçmişten günümüze kadar çok önemli projelere imzasını attığını,Antalya Altın Portakalı düzenleyenler tarafından figüran durumuna sokulmak istendiğini,festival düzenlenmeden önce yetkililierine 5 önemli proje sunduklarını ve bunların bile hiçbir şekilde değerlendirilmeden tarafımıza olumlu yada olumsuz resmi bir geri dönüş yapmadığından dolayı çok üzüldüklerini,Vakfımıza sanatçılarla yapılan tüm organizasyonlarda yer verilmesi gerektiğini en azından bir fikir alınması gerektiğini bunun dahi alınmadığını,festivali düzenleyenlerin bireysel davrandıklarını yapılan çalışmaları kişiselleştirdiklerini bu yüzden birçok sanatçınında kırıldığını vurguladı.Antalya Altın Portakal'ın kuruluşundan itibaren Film-San Vakfı'nın yaptığı katkıların yanı sıra Yeşilçam adına Vakfı gözardı ettiklerini sözlerine ekledi.

Basın toplantısına Film-San Vakfı'nın geçen dönemki Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan ve Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin kurucularından Yönetmen Rahmetli Behlül Dal'ın eşi Yapımcı Nevin Dal'da katıldı.Sayın Dal yaptığı açıklamada bugüne kadar düzenlenen yıllar boyunca devam eden festival için kendisine hiçbir zaman fikir danışılmadan Yeşilçamlıları kırarak etkinliğin düzenlenmesinden rahatsızlığını dile getirdi.

Ayrıca basın toplantısına katılanlar arasında Film-San Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sanatçı Nilüfer Aydan'da bu sene kadınlar yılı temasının işlendiği festivalde kadın sanatçıların yer alması gerektiğini jüriyi Müjde Ar haricinde beğenmediğini tasvip etmediğini söyledi.

Toplantıya Film-San Vakfı Müdürü Kıvanç Terzioğlu ve Film-San Vakfı Proje Tasarım Uzmanı Nilgün Kuyumcu'da katıldılar.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek

   Türk edebiyatının kilometre taşı olarak gösterilen yazar Yaşar Kemal, vefatının 4. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.

  • Sinema tarihinin en seksi karakterleri Sinema tarihinin en seksi karakterleri

   İngiliz sinema portalı Chili’nin katılımcılarına sorarak hazırladığı ve binlerce sinemaseverin tercihlerine dayanılarak oluşturulan “Sinema tarihinin en seksi kadın ve erkek karakterleri” sıralaması yayımlandı.

  • Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser

   Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın başrolünü Öykü Çelik, Kemal Uçar ve Ali Gürer ile paylaştığı Kapan filminin ilk teaserı yayınlandı. Filmin sosyal medya hesaplarından yayınlanan teaser merak uyandırdı.

  • Aquaman 'milyar dolar' kulübünde Aquaman 'milyar dolar' kulübünde

   DC Comics'in son süper kahraman filmi Aquaman, Aralık ayında gösterime girdikten sonra geçtiğimiz hafta dünya genelinde 1 milyar dolar gişe hasılatı yaptı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir