7 Nisan 2016 00:45

Filmde çiftler, ya gerçekte nasıllar?

Gerçek hayatta birbirlerine katlanamayan ünlüler…

Charlize Theron ve Tom Hardy
2015’in en iyi filmlerinden Mad Max: Fury Road’da başrollerde izlediğimiz bu iki başarılı oyuncu, filmde bir çift değildi belki ama gerçek hayatta bırakın bir çift olmayı, arkadaş olduklarını bile söyleyemeyiz.Charlize Theron bir röportajda, “filmde birbiriyle mücadele eden iki kişiyi oynamamız aslında bizim için daha iyi oldu çünkü normal hayatta da çok anlaşabildiğimizi söyleyemem. Çok yakın arkadaşlar olsaydık belki filmdeki o tansiyonu da hissetmezdiniz, o yüzden normalde aramızın iyi olmaması bence filme yaradı” diyor.

Ryan Gosling ve Rachel McAdams

2004 yapımı The Notebook filminde Allie ve Noah’ın tartıştığı sahnelerde, onlar gerçekten de tartışıyorlarmış. Filmin yönetmeni Nicholas Cassavetes, bir röportajda, “bunu söylemem ne kadar doğru bilmiyorum ama sette gerçekten de hiç iyi anlaşamıyorlardı” diyor. Hatta sahnenin birinde Gosling, “ben bu kadınla yapamıyorum, başka bir oyuncuyla çalışamaz mıyım” diye sormuş yönetmene. Tansiyonun sebebi ise sonradan anlaşıldı, film bittikten sonra üç yıl boyunca sevgili oldular.

Pierce Brosnan ve Teri Hatcher
1998 yapımı Tomorrow Never Dies filminin çekimleriyle ilgili Brosnan, Hatcher’ın sete geç gelip durduğunu, zamanlamasını hiç ayarlayamayan bir oyuncu olduğu için onunla çalışmanın zorluklarını anlattığı bir röportajda, beni bu konuda o kadar üzdü ve hayal kırıklığına uğrattı ki, birkaç kez onunla kaba konuşmak zorunda kaldım diye itirafta bulunuyor. Fakat Hatcher’ın bu davranışlarının sanatçı kaprisi olmayıp hamileliğinden kaynaklandığı sonradan ortaya çıkıyor. Ah be Brosnan!

Leonardo DiCaprio ve Claire Danes
1996 yapımı Romeo+Juliet filminde Danes 16, DiCaprio ise 22 yaşındaydı fakat Danes yine de DiCaprio’nun çok çocukça davrandığını söylemişti. Ölü bir atın içine girdiği, bir ayı tarafından parçalandığı, doğayla müthiş mücadelelere girdiği zorlu bir film deneyimi sonrası Oscar’ı kucaklayan başarılı oyuncu, son zamanlarda zorlu rollerde oynamayı tercih ediyor fakat o zamanlar setteki hareketleri genelde kolaya kaçmak üzerineymiş ve Danes bundan o kadar rahatsız olmuş ki, çekimler dışında sette onunla tek kelime konuşmuyormuş.

Julia Roberts ve Nick Nolte
1994 yapımı romantik komedi I Love Trouble filminin çekimleri birbirlerinden neredeyse nefret ettiklerini ifade eden ve çalışmakta büyük zorluk yaşayan iki oyuncunun arasındaki gerginlik bununla da kalmamış. Yıllarca iki oyuncu da röportajlarda birbirleriyle ilgili olumsuz yorumlar yapmışlar. 2009’da bir talkshow’a katılan Julia Roberts isim vermeden Nolte’nin set davranışlarının taklidini yapıp eleştirilerde bulunmuş ama herkes bu kişinin Nolte olduğunu anlamış ve nefret ateşini yeniden tutuşturmasına ne gerek vardı diye eleştirilere maruz kalmış güzel oyuncu.

Patrick Swayze ve Jennifer Grey
Sanırım bu şoke edici ve üzücü olacak ama Dirty Dancing gibi etkileyici ve inandırıcı bir aşk filminin başrollerindeki kişiler normalde birbirlerinden hiç de hoşlanmıyorlarmış! Swayze anılarında Grey’in eleştiri kaldıramayan ve hemen ağlama krizlerine giren sorunlu biri olduğundan bahsetmiş. Bununla birlikte yıllar geçtikten sonra aralarındaki gerginlik sona ermiş ve çok yakın olmasa da arkadaş olabilmişler.

Harrison Ford ve Sean Young
Ridley Scott’ın meşhur 1982 bilimkurgusu Blade Runner’da replikant robotları teşhis etmesi gereken Ford ve bir replikant olan Young arasındaki aşkı izlemesi güzeldi fakat normal hayatta birbirlerine tahammül dahi edemeyen ikilinin aşk sahnelerini bile film ekibi nefret sahneleri olarak nitelemişler. Eee, zorla güzellik olmuyor doğrusu, bu gerçekleri öğrendikten sonra, önemli olan sahnelerde bu nefreti hissetmemiş olmamız diyerek kendimizi avutalım.

MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir