9 Ekim 2009 11:04

Filmi Antalya'da Kendisi Komada!

Çürüğüm, Askerim, Reddediyorum isimli kısa filmi Altın Portakal'da yarışacak Aydın Öztek, bundan habersiz...

Hürriyet'in haberine göre, üniversite öğrencisi Aydın Öztek'in Çürüğüm, Askerim, Reddediyorum adlı belgeseli, Antalya Film Festivali'nde yarışmaya hak kazandı. Ancak en büyük hayali gerçekleşen genç, 13 Eylül günü beyin kanaması geçirdiği ve o günden beri komada olduğu için bundan habersiz.Evinde Beyin Kanaması GeçirdiGalatasaray Üniversitesi Radyo-TV Sinema Bölümü öğrencisi Aydın Öztek'in en büyük hayali, çektiği "Çürüğüm, Askerim, Reddediyorum" adlı belgeselin Antalya'da yarışmasıydı. Ve sonunda hayali gerçekleşti, filmi yarışmaya dahil edildi. Ancak o bundan habersiz... Okulun en başarılı öğrencilerinden Öztek, 13 Eylül'de evinde beyin kanaması geçirdi. Derhal hastaneye kaldırılan gencin ameliyatı başarılı geçti. Ama Öztek buna rağmen yaklaşık üç haftadır komada...Eşcinsellik Ve Zorunlu Askerlik-TÜRSAK ve Kültür Bakanlığı destekli belgesel, eşcinsel erkekleri düşündüren "zorunlu askerlik" olgusunu konu ediyor. Eşcinsel kimliği yüzünden çürük raporu almaya zorlanan, rapor almaktan çekinip askerlik yapan veya vicdani ret kararını açıklayıp askerliği tümden reddeden kişilerle yapılan röportajlardan oluşan belgeselin en büyük kozu cinsel ilişkiye girdiğini fotoğraflarıyla kanıtlamak zorunda kalan E.C.Ö'nün de tanıklık yapması...
Yorumlar
  • üzüldüm doğrusu, hayat işte bir kutu çikolatadan ibaret şansına ne çıkacağı belli olmaz.

  • geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sağlına kavuşursun. dualarımız senle

  • acil şifalar diliyorum kendisine...

  • çok geçmiş olsun aydın sana. o yarışmada bizimde belgeselimiz finalde ve bugüne kadar büyük bir merakla ve ümitle sonucun açıklanmasını bekliyordum. ama şu andan itibaren gerçekten hiç bir önemi yok. biliyorum hissedeceksin olanları ve o ödülü kazanmak seni sağlığına kavuşturacaksa ben istemiyorum ödül. dualarım seninle.

  • inşallah iyileşir ve sağlığına kavuşur en yakın zamanda

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir