24 Haziran 2010 00:00

Filmi kargoda kaybettiler

Doğu'da kadın intiharlarını konu alan, yönetmenliğini Selda Çiçek'in yaptığı ve Özgü Namal'ın başrolünde oynadığı İncir Çekirdeği filminin büyük bir talihsizlik yaşadığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Şubat ayında Fransa'da bir film festivaline göndermek için kargoya pozitif diaları verilen film kargoda kayboldu. 9 haftada 7 bin 241 kişi tarafından izlenen film, asıl kopyası kaybolduğu için katılması planlanan Hindistan'daki Kadın Filmleri Festivali ve İstanbul Film Festivali gibi festivallere de katılamadı.

Filmler kurallar gereği DVD kopya ile festivallere katılmadağından, mağduriyet yaşayan yönetmen Selda Çiçek kargo şirketine avukatı aracılığıyla ihtarname gönderdi.

Kargo şirketi Çiçek'in uğradığı zararı karşılayacaklarını belirtti ama taraflar para konusunda uzlaşamadı. Bunun üzerine Çiçek de çareyi hukuki yollara başvurmakta buldu. Filmin yönetmeni 25 bin maddi 25 bin manevi olmak üzere 50 bin TL'lik tazminat davası açtı.

FİLM BÜYÜK ZORLUK ÇEKMİŞTİ
Filmin senaryosu gazeteci Müjgan Halis'in kitabı olan 'Batman'da Kadınlar Ölüyor' isimli kitaptan esinlenerek yazıldı. Filmde 'bir incir çekirdeğini doldurmaz' sözünden yola çıkarak insan yaşamının değersizliği bu metafor üzerinden sorgulanıyor. Film çekimi esnasında da hiçbir yardım alamamış ve büyük maddi sıkıntılar ile çekilmişti.

Film hakkında bilgi için tıklayınız..

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir