6 Ocak 2005 10:42

Fishburne'den Sonra 11 Dakika

Coelho'dan iki film daha

Brezilyalı ünlü yazar Paulo Coelho'nun nerdeyse dünya üstünde okumayan kimse kalmamış kitabı Simyacı'nın beyazperdeye uyarlanacağını duyuralı çok olmuştu. Coelho'nun iki eserinin daha film hakları satın alındı ve yakında Beşinci Dağ ile 11 Dakika sinema tarihindeki yerlerini alacaklar.Simyacı'nın film haklarını Warrner Bros. almış ve kitabı her anlamda beyazperdeye uyarlaması için Laurence Fishburne'le anlaşmıştı. Matrix'in ünlü yıldızı romanın hem senaryosunu yazacak, hem filmin yönetmenliğini yapacak hem de başrol oynayacaktı. Ancak bu proje, vazgeçilmemiş olmasına rağmen, 2003'ten beri bekliyor.Beşinci Dağ'ın film haklarını ise Capistrani Films satın aldı ancak sinema uyarlamasıyla ilgili henüz tek bir adım bile atılmadı. Başta Simyacı olmak üzere film uyarlamarına tam destek veren Coelho'nun beyazperde yolundaki son eseri ise 11 Dakika oldu. 11 Dakika'nın dünya çapında sinema ile ilgili tüm haklarını satın alan İtalyan yapımcı Gianni Nunnari, filmin yapılma görevini Amerika'daki şirketi Hollywood Gang Productios'a devretti. Henüz kadro ya da yönetmenle ilgili bir açıklama yapılmadıysa da bu hızla 11 Dakika, Simyacı'dan önce seyirciyle buluşacak gibi görünüyor.Coelho'nun tamamen tarzının dışında olduğunu önsözünde bile belirttiği hikayesinde, Brezilya'dan manken olacağı teşviğiyle kandırılıp Avrupa'ya getirilen güzel Maria'nın hayatı anlatılıyor. Fahişelik yapmaya başlayarak bir gün ülkesine dönmeyi hayal eden Maria ise ruhunu kaybetmemek için 11 dakikalık bir formül geliştiriyor. Unutmayın, Coelho'dan sinema cephesindeki tüm gelişmeler ilk olarak Beyazperde.com'da olacak.
Yorumlar
  • harika bir haber bu.:)

  • Coelho her şeyden öncesi dünyanın hayranlıkla takip ettiği yaşayan bir efsane.Simyacı kitabı ise defalarca okuduğum ve her okuduğumda bana yeni ufuklar açan ve heyecanımı her daim taze tutan bir eseridir.Bu kitabın sinema uyarlamasının beni heyecanlandırmadığını söylemek yalan olsa gerek.Coelho'nun bu anlamda sinemaya uyarlanan eserini merakla bekliyoruz.Not:Coelho'nun Simyacı adlı eserini kaleme alırken Mevlana'dan esinlenmesi ayrıca dikkate değer bir mevzudur.

  • Poulo Coelho çok iyi bir yazar kitaplarının filme aktarılması çok iyi olur özelliklede SİMYACI muhteşemdi en favori kitaplarımın arasında Laurence Fishburne de bence bu işin üstesinden rahatlıkla kalkar bence vede çok yakışır inşallah Fishburne ile kesin anlaşılır

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir