13 Eylül 2005 14:05

Foster Türkiye'ye Gelecek

The Kite Runner'ın yönetmeni belli oldu

Altın Küre ödüllü yönetmen Marc Foster , yeni bir proje üzerinde çalışmalarına başladı. Khaled Hosseini 'nin romanından uyarlanan The Kite Runner yönetmenin en son projesi. Hollywood Reporter 'ın haberine göre , Troy 'un senaristi David Benioff tarafından senaryosu yazılan The Kite Runner, bir Dreamworks prodüksiyonu. Benioff, romanın senaryolaştırılmasını kitabın çıktığı 2003 yılında yapmış.Filmin konusu ise şöyle, Afganistan 'dan kaçan bir ailenin ferdi olan Amir, yıllar sonra eski çocukluk arkadaşının oğlunu kurtarmak için Afganistan'a geri döner.The Kite Runner'ı yönetecek bir diğer isim olarak Sam Mendez geçmişti, ancak daha sonra Mendez'in executive producer olarak görev yapacağı açıklanmıştı.Yönetmen Marc Foster ve David Benioff, The Kite Runner'da yeniden birlikte çalışmış olacaklar. Yeni dönem filmlerden yakında Amerika'da vizyona girecek olan psikolojik gerilim tarzındaki Stay 'de de birlikte çalışan ikilinin filmi merakla bekleniyor. Foster daha önce Oskar kazanan Monster's Ball ve Finding Neverland filmlerini yönetmişti.The Kite Runner'ın çekim yapılacağı ülkeler içinde Türkiye de yer almakta. Diğer ülkeler ise Fas ve Hindistan .
Yorumlar
  • Yinede güzel bir haber filmin herhangi bir karesinde türkiye adını görmek ve izlemek...

  • matrixreloded arkadaşım film Türkiye'de bile çekilse çekildiği yer Türkiye değil Afganistan olarak yansıyacak perdeye endişeye mahal yok bu arada marc foster bence çok iyi bir yönetmen inşallah burada çekerler filmi

  • Büyük bir ihtimalle bizim ülkemizi Fas ve Afganistanla eş tutarak gerici bir ülke olarak tanıtacaklar bu filmde.Eğer öyle bir şey yapacaklarsa buna baştan Türk yetkilileri müdahale edilmeli.bizim ülkemizin laik ve demokratik çağdaş bir ülke olduğu anlatılmalı anlamazlarsada hepsine güle güle denmeli...artık yeter..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir