12 Nisan 2012 00:00

Futbol maçını kazandılar diye öldürüldüler

Nazilerle yaptıkları maçı kazandıkları için öldürülen futbolcuların hikâyesi sinemaya uyarlandı ancak filmin vizyon tarihi Ukraynalıları kızdıracağı kaygısıyla ertelendi.

Bu yıl bir ayağı Ukrayna’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası öncesinde, Ukrayna Sinema Kurulu Maç/ The Match adlı bir filmin vizyon tarihini erteledi.


Gerekçe ise şöyle: Nazi Almanya’sına karşı Sovyet direnişini anlatan bu filmin şampiyonaya sadece haftalar kala vizyona girmesi, istenmeyen duyguları ateşleyebilir. Ve Ukraynalı futbolcuların kahramanlığına övgüler düzen bu film, birçok Ukraynalıyı Nazi işbirlikçisi olarak yansıttığı için Ukrayna ve tarihi hakkında yanlış bir imajın oluşmasına neden olabilir.


BU FİLMLERİ İZLEMEK YÜREK İSTER“Ölüm maçı”nın galibi Kiev
1941 yılında, Nazi güçleri, Sovyetler Birliği’ne saldırmış ve aynı yılın eylül ayında Sovyet Ukrayna’nın başkenti Kiev’i ele geçirmişti. Bu şartlar altında yaşanan hikâye 1942 yılına ait.


Yorumlar
  • çok acı bir olay

  • hitleri destekleyenler yahudi zenginlerdi

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir