23 Nisan 2004 13:33

Galaktika Yola Çıkmaya Hazır

Kült dizinin yeniden çevrimi beyazcam serüvenine başlıyor

Cesur kahramanlarımız Apollo ve Starbuck'ı, dünyayı arayan devasa uzay gemisi Galaktika'yı, kötü yürekli Saylonluları hatırlıyor musunuz? İşte hepsi ve daha fazlası yeniden televizyonlara geliyor! Üstelik yeni binyılda daha farklı ve uyanık bir kitleye hitap ettiklerini bilen yapımcıların iddiasına göre, 70'lerdekinden çok daha derin, sofistike ve daha az siyah-beyaz bir serüven bekliyor bizleri.ABD'deki bilim kurgu kanalı SCI FI Channel'da 2003'te test için yayınlanan mini serinin beklenmeyen başarısı ve aldığı ödüller, kendisi de orijinal diziyi izleyerek büyümüş yapımcı Ronald D. Moore'a yeşil ışık yakılmasını sağladı ve işler yolunda giderse TV'de yıllarca izlenecek haftalık dizinin çekimlerine bir kaç gün önce başlandı. Dizinin hayranlarının kalbini titreten bir basın açıklaması yayınlayan Moore bakın neler diyor:"Sonunda eski dostumuzu tekrar hayata döndürüp ona yeni giysiler giydirme zamanı geldi. Ondan bize o hikayeleri en baştan anlatmasını isteyeceğiz. Bir kez daha anlatsın ama bu kez daha derine insin isteyeceğiz. Bir zamanlar gençtik ve eski dostumuz bize Apollo ve Starbuck'ın serüvenlerini anlatırken tertemiz kahramanlar ve kötü mü kötü düşmanlardan fazlasıyla tatmin olmuştuk. Ama şimdi biz de yaşlandık. Geçen yıllar boyunca çok fazla patlamış mısır yedik. Daha muhteşem bir yemek için hazırız."2005'te yayına girecek dizinin başında geçen yılki mini diziyi yöneten Michael Rymer olacak. Oyuncular ise şunlar:Kumandan Adama ... Edwards James OlmosLaura Roslin ... Mary McDonnelDr. Gaius Baltar ... James CallisAltı Numara ... Tricia HelferYüzbaşı Lee Adama (Apollo) ... Jamie BamberTeğmen Kara Thrace (Starbuck) ... Katee Sackhoff
Yorumlar
  • Sabırsızlıkla bekliyorum. Çocukluk yıllarımda beni en çok etkileyen dizilerden biriydi ve TRT elinde olan bu dizileri neden yayınlamaz anlam veremiyorum. Yönetememe becerisi bu olsa gerek!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir