23 Mayıs 2003 22:50

Gallo Cannes'dan Özür Diledi!

Oyuncu ve müzisyen Vincent Gallo, 98 tarihli Buffalo '66 ile ilk defa kamera arkasına geçmiş, şaşırtıcı ve garip filmiyle unutulmaz bir deneyim yaşatmıştı. Tam 5 yıl sonra ikinci filmi, bu seneki Cannes Film Festivali'nde izleyicilerin karşısına çıktı. Fakat Gallo'nun düşük bütçeli filmi, yönetmene biraz pahalıya patladı!The Brown Bunny adını taşıyan minimalist yol filmi, gösterildiği günden beri festivalin en çok tartışılan filmlerinden biri. Yönetmenin 66'da kapısını araladığı sessiz, içe dönük ve cool tavrı yeni filminde uç boyutlarına varmış durumda. Neredeyse üçte ikisi sessiz olan film, özellikle son sahnesiyle her tür izleyicinin tüylerin diken diken etti. Söz konusu sahnede, bağımsız sinemanın genç oyuncusu Chloë Sevigny, Vincent Gallo'ya açık seçik bir oral seks yapıyor. Sahnenin izleyicilere simüle edilmeden sunulması, aralarında sinema eleştirmenlerinin de bulunduğu kalabalık bir izleyici kitlesinin kapılara yönelmesine neden oldu!Geçen sene Cannes Film Festivali'nde Dönüş Yok filminin 8 dakikalık tecavüz sahnesiyle yarattığı skandalın bir benzerini de Gallo'nun filmi yarattı. Fakat, özellikle eleştirmenler Dönüş Yok filmine gösterdiği hoşgörüyü Bunny'den esirgeyip bir anda filme ve yönetmenine yüklenince; cool yönetmen Vincent Gallo, filmi izleyenlerden özür dilemek zorunda kaldı...Screen dergisine verdiği röportajda, insanlara görmek istedikleri filmleri nasıl vereceğini bilmediğini söyleyen yönetmen, böyle bir eser ortaya koyduğum için özür diliyorum açıklamasında bulundu. The Brown Bunny'nin yarattığı skandal bir anda tüm dünya basınında yankı buldu. Sinema dünyasında iyi bir oyuncu olarak tanınan Vincent Gallo'nun, yönetmenlik deneyiminde kendisine marjinal bir yol seçmiş olması da sinema dünyasını şaşırtan durumlardan biriydi. Yapımın, sanat sinemasının uçarılıklarına alışık olan sinema yazarlarını bile çileden çıkarmasının birden fazla nedeni var aslında. Bir kere filmin sıkıcı, şok edici ve narsist olduğunda birleşen yazarlar, yönetmenin samimiyetinden şüphe duyduklarını ve filmi bir şov olarak gördüklerini açıkladılar. Samimi bulmayınca da, sonda yer alan sahnenin kabul edilir bir yanı olmadığın altını çiziyorlar.Brown Bunny, Bud Clay adlı bir motor yarışçısının New Hampshire'dan California'ya yaptığı bir yolculuğu anlatıyor. Yarışlara katılmak için motoruyla yola çıkan Clay'in tüm aklı ayrıldığı gerçek aşkındadır. Yolda pek çok kızla birlikte olsa da, esas aşkını unutamamaktadır. Filmin sonunda da nihayet Daisy'e ulaşır.Vincent Gallo SineMasal'ını okumak için tıklayın!
Yorumlar
 • yapıyor ,çekiyor sonra özür diliyor !ya çekmeyecekti ,ya da çekti arkasında durup özür dilemeyecekti!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

  Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

 • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

  Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

 • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

  Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

 • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

  2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir