13 Şubat 2006 21:15

Gandalf Bayrağı Açtı

Hollywood gay'lere saygı duymuyor

56. Berlin Film Festivali'ne, kendisine verilen onur ödülünü alan Ian McKellen'in yaptığı konuşma damgasını vurdu. Ünlü aktöre göre Hollywood gay'lere direniyor, eğer lezbiyen bir aktrisseniz işiniz daha da zor.Ünlü İngiliz oyuncu konuşmasında ''Kaliforniya'daki film endüstrisi oldukça eski kafalı. Eğer Amerikalı bir oyuncuysanız ve kariyer yapmak istiyorsanız cinsel tercihinizi açıkça belirtmeniz oldukça zor'' dedi. McKellen'a göre Broadway'de işler daha kolay yürüyor. 66 yaşındaki aktör Oscar adayı Brokebeck Dağı'nın başarısının homoseksüellik hakkındaki filmlerin önünü açacağını da düşünüyor. Ancak Hollwood hala başrolleri gay oyunculara vermekte gönülsüz.Hollywood yıldızlarının tutumları da McKellen'ı doğrular gözüküyor. Rock Hudson ve Montgomery Clift gibi birçok yıldız nerdeyse ömürlerinin sonuna kadar kimliklerini gizli tutmuşlardı.
Yorumlar
  • kesinlikle homofobik değilim ve hollywood un bazı konuları çok kısıtladığına katılıyorum ancak sonuçta homoseksüel olmak normal birşey değil ve bence bu tür filmler onları anlamamızdan çok onlara özenmemizi sağlıycak öyle bir dünya da yaşıyoruzki herşey moda homoseksüellik heran moda olabilir

  • Ne demek ön yargılı... Ne demek bu sözleri sonuna kadar destekliyorum. Özgürlük tamam katılıyorum ama özgürlükte bir yere kadar. Hollywood yıldızları her türlü rezilliği yapıyorlar bırakın rezillikleri kendilerine kalsın. Çok marifetmiş gibi alenileştirmesinler olayı.

  • McKellen sözlerinde gerçekten haklı. Yazıda denildiği gibi Brokeback'in bu tür filmlere öncü olacağını düşünüyorum. Sonuçlarını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir