22 Mayıs 2015 15:45

Gaspar Noe'nun 'Love'ı Cannes'a damga vurdu

'Love' sinema dünyasını sallayacak gibi duruyor

Gaspar Noe'nun Cannes'da ilk gösterimi gerçekleşen filmi 'Love' şimdiden çok konuşulmaya başlandı.


Aşk ve seks üzerine olan film 3D olarak çekildi.

Geçtiğimiz yıl filmin çekimleri başlamadan önce Noe "duygusal erotik bir film çekeceğim" dedi ve ekledi: "Bu doğal bir aşk hikayesi olacak fakat seksüel bir bakış açısından bakacağım."

Noe filmde hem duygusal hem fiziksel olarak gidilebilecek en uç noktaları göstermek istediğini söylüyor. 3D olarak gösterilecek filmin bu konuda en güçlü silahlarından biri de bu.


Filmin Amerika'da gösterim tarihi henüz belli değil. Üstelik filmin Cannes'da yayınlanan versiyonuyla Amerika'daki versiyonunun aynı olacağı da kesin değil. Amerika'nın filmi sansürleyebileceği söylentileri etrafta dolaşıyor.

Noe'nun önceki filmlerinden "Irreversible"da Monica Belluci'nin olduğu tecavüz sahnesi de sansürlenerek yayınlanmıştı.

Film temel olarak iki kız ve bir erkeğin arasında geçen aşkı merkeze alıyor.Yönetmen filmde bir sınır aşımının olmadığını düşünüyor: "Ben hayat hakkında bir film yaptım. Neden insanlar bu açıdan bakmıyor. Filmdekiler insan hayatının en harika anları hakkında. Ben aşk hakkında film yaptım."

Filmin kadın başrollerinden Klara Kristen filmdeki sahneleriyle ilgili olarak şunları söylüyor: "Küçükken vücudumu anneme bile göstermeye çekinirdim. Sonra bunun çok saçma olduğunu anladım. Hepimiz insanız ve güzeliz. Neden utanalım?"

Fakat aktör Karl Glusman'ın filmdeki ilk çıplak sahnesinde düşündüğü tek şey koşarak Amerika'ya dönmek olmuş.Yönetmen filme 16 yaş sınırı getirileceğini düşünüyor. Fakat Noe yaş sınırının 12 de olabileceğini düşünüyor. Filmde edepsiz bir şey olmadığını düşündüğü söylüyor.

Amerikan izleyicisinin Avrupa izleyicisine göre daha katı kuralları olduğunu da ekliyor.

Filmle ilgili sansür konusu açıklığa kavuşmadan filmin Fransa dışındaki gösterim tarihi belli olmayacak.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir