25 Eylül 2009 10:12

!Geceyarısı Filmleri!

Kadıköy KargART yarın gece sizi özel bir film gösterimine davet ediyor...

KargART yeni sezonda her ay bir "gece" sizi özel bir film gösterimine davet ediyor. Cuma akşamları yapılacak olan !Geceyarısı Filmleri! saat 23:00'da başlayacak. Ünlü "Geceyarısı Filmleri" konseptini örnek alan gösterimler, sinema tarihinin en karanlık köşelerine uzanmayı hedefliyor. Yerli ve yabancı kült filmler, sinema tarihinin zorlayıcı deneysel çalışmaları, bilinmeyen kısa filmler, belgeseller ve video çalışmaları geceyarısına doğru loş duvarımıza yansıyacak. Bir vakit söylediği "dünyayı güzellik kurtaracak" sözünü kendi filmleriyle anlamlı kılan Sergei Paradjanov, sinemacı, ressam ve kolaj sanatçısıydı. Ermeni asıllı sanatçı, Gürcistan'da doğdu, dönemin "sosyal gerçekçi" eğilimine uymayan filmler yaptığı için çalıştığı Sovyetler'de başı belaya girdi. Suçu şiirsel, düşsel ve sembolik filmler yapmaktı. Tam beş yıl hapis yattı, kendini resme verdi. Vahşi bir güzelliğe sahip, başka türlü bir gerçeküstücülüğün temsilciliğini yapan, atmosfer açısından eşi benzeri olmayan filmler yaptı. Onun düşleri çok kültürlü, çok renkli ve fena halde özgürlüğüne düşkündü.Gecenin açılışını yapacak olan 24 dakikalık Sergei Paradjanov belgeselinin ardından başlayacak olan Aşık Garip sinema tarihinin en acayip trajedilerinden biridir. Aşk ve trajedi ekseninde tanıdık gelen hikayesi, hipnotize edici bir müziğin ve yabancılaştırıcı dekor ve kostümlerin de etkisiyle izleyici açısından farklı bir deneyime dönüşür. Bu benzersiz estetik filmi klasik içeriğine rağmen deneysel sinemanın kıyısına getirir. Paradjanov !Geceyarısı Filmleri! programına en çok yakışan yönetmenlerden biridir. Aşık Garip ise onun Tanrı, Aşk ve Trajedi içeren sinemasına açılan geri dönüşü olmayan sihirli bir kapıdır. !Geceyarısı Filmleri! Hazırlayan: KargART ve Serdar Kökçeoğlu"Sergei Paradjanov"24 dakikaİngilizce Altyazı"Aşık Garip (Ashik Kerib)"1988 / 74 dakikaİngilizce Altyazı* 9 Ocak cuma, Saat: 23:00* Gösterimler ücretsizdir.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

   Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir