7 Temmuz 2006 10:24

Genç Yönetmen Ölümü Seçti!

Whisky filminin yönetmeni evinde ölü bulundu...

Uruguay'lı genç yönetmen Juan Pablo Rebella 32 yaşında yaşamına son verdi. Montevideo'da yaşayan sanatçı evinde ölü bulundu... Rebella, 25 Watts isimli ilk çalışması ile ülkemizde de kısıtlı bir kitle tarafından izlenebilen ve çok beğenilen Whisky filminin iki yönetmeninden biriydi. Yönetmen Whisky'den sonra ise herhangi bir proje ile anılmamıştı.Whisky, aynı iş yerinde çalışan farklı sınıflardan iki yetişkin arasındaki iletişim kurma ve yakınlaşma çabalarını anlatıyordu. Yapım Jim Jarmusch ve Aki Kaurismaki gibi sinemacıları çağrıştıran, minimalist bir başyapıt olarak kabul edilmişti. Jim Jarmusch da Uncut dergisinde 2005 yılının en iyi filmi olarak bahsetmişti ondan.Rebella'nın erken ayrılışı dünya sineması açısından büyük kayıp...
Yorumlar
  • ya valla çok üzüldüm bence sırf hayata gıcık olsun dıye gulumseyın arkadaşlar

  • whisky filmini izlemis ve oldukca begenmistm. ve böölesi güzel yetenege sahip bi insanı kaybetmek gercekten üzücü:( hele ki böölesi genc bi yasta!

  • Yazık!Gerçekten çok yazık.Ne olursa olsun, insanlar, hayata olan bağlılıklarını ve yaşama sevinçlerini diri tutmalı.Hayat, sandığımızdan daha güzel aslında.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir