25 Eylül 2009 10:12

Genç Yönetmenler

StrangerFestival Türkiye Video Atölyesi katılımcılarının filmleri Haziran'da İstanbul Modern'de...

3-5 Temmuz 2008 tarihlerinde Amsterdam'da, Avrupa Kültür Vakfı (ECF European Cultural Foundation) girişimiyle gerçekleştirilecek StrangerFestival, Avrupa'nın gençler arası kültür alışverişine yönelik yeni video platformu.Festival kapsamında yirmiyi aşkın ülke yanında İstanbul'da da Mayıs ayında 15 gencin katılımıyla ücretsiz bir video atölyesi düzenlendi.Atölye, D-End Productions kurucusu Gökçe Su Yoğurtçuoğlu'nun yapımcılığı ve Hollanda merkezli Kosmopolis desteği ile Digital Film Academy'de gerçekleşti.Atölye kapsamında çekilen ve "Kimsiniz?" sorusuna yanıt arayan 1 ila 5 dakikalık filmlerin ilk gösterimi, İstanbul Modern Sinema'da 18 Haziran Çarşamba saat 17:00'de yapılacaktır. Diğer gösterim tarihleri, 20 Haziran Cuma (13:00), 25 Haziran Çarşamba (17:00) ve 27 Haziran Cuma (13:00) olarak belirlenmiş.Ayrıca, StrangerFestival Türkiye Video Atölyesi katılımcıları StrangerFestival'de finalist olarak yarışıyor. Oğulcan Türe "Juice" adlı filmle, Zeynep Yorgancılar "Birçok Ben (Too Many I's)" adlı filmle Türkiye'yi temsilen StrangerFestival'e katılmak üzere davet edilmiştir. Can Sarcan ise "Son Dakika (Last Minute)" adlı filmiyle Digital Film Academy'nin 4 aylık video kursuna katılmaya hak kazandı.Atölye kapsamında çekilen tüm filmler uluslararası jüri üyelerince de değerlendirilmeye alındı, Cansın Ruta "Beyaz Ne Renk? (What Color is White?)" adlı filmi ile MTV Stranger Ödülü'nün 5 finalisti arasına girmeyi başararak StrangerFestival'e davet edildi.
Yorumlar
 • bizde burda kafayı yiyoruz orda olmam lazım ama mesafeler neyse tüm arkadaşalara başarılar .

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

  Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

 • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

  Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

 • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

  2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

 • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

  Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir