13 Mayıs 2003 23:41

George Clooney Ağır Konuştu!

Öyle görülüyor ki, Amerikalı sinemacılar ülkelerinin uyguladığı dış politikalar konusunda bölünmüş durumda. Bu konularda sık sık kendilerini göstermeyi seven Steven Spielberg, Tom Cruise gibi isimlere şimdi de George Clooney eklendi... Ama diğer kanattan...Yakışıklı aktör, ülkesinin Irak'ı vurma planlarına külliyen karşı. Birleşik Devletler hükümetini kibirli olmak ve diğer uluslara karşı anlayışsızlıkla suçlayan Clooney şunları söyledi:"Bir adada yaşıyoruz. S...b..ktan dev bir adada yaşıyoruz. İnsanların bize gerçekten çok öfkelendiğini göremiyoruz. Hala kendimizi 2. Dünya Savaşı'nda sanıyoruz. Fransızlara dönüp 'Hey, biz olmasak Almanca konuşuyor olacaktınız.' desek kimse bize şaşırmaz. Dünya değişti ve bizim bu küçücük yerlere müdahalemiz 1941'de olduğundan daha farklı olmalı. O zaman herşey çok daha netti. Biz açıkça saldırıya uğramıştık."Anlaşılan Clooney, muhafazakar ABD'li politikacıların ve onları yağlamayı seven merkez basının aksine, ülkelerinin 11 Eylül'de bir saldırıya uğramalarının, Irak'ı vurma planlarını haklı çıkarmadığını düşünüyor.
Yorumlar
  • kesinlikle katılıyorum bravo...

  • bravo.örnek bir sanatçı

  • george abi yavaş.biz bile böle coşmadık. alttak, mesajları da görerek tekrar ben de söylüyorum helal olsun

  • Helal olsun George Clooney. İçinde bulunduğu sisteme aldırış etmeden eleştirebilmek büyük başarı. Zaten ÜÇ KRAL filmindede Irakta çekilen sahnelerde yerli halktan seçilen dublörlere iyi davranmadığı ve bağırdığı için filmin yönetmeniyle takışmıştı. Umarım bir gün Türkiyeye yolun düşer.

  • HAARP ın dediklerine aynen katılıyorum olması gerekende budur zaten.yani....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir