12 Temmuz 2004 19:59

George Clooney Hayatının Rolünü Oynadı

Acil Servis gerçek oldu

Uzun yıllar Acil Servis (ER) dizisinde bir doktoru canlandıran George Clooney İtalya'da gerçekten doktorluk yapmak zorunda kaldı ve bir hayat kurtardı. Güney İtalya'da Salerno yakınlarında, korumasıyla beraber motosikletle seyahat eden aktörün koruması Giovanni Zequireya, bir arabaya çarparak kaza yaptı ve ağır yaralandı. Korumaya ilk müdahaleyi yapan da tabi ki Dr.Clooney oldu. Bacağında şiddetli kanaması olan Zequireya'ya turnike denen tamponu uygulayan aktör kanamanın hafiflemesini sağlayarak korumanın hastaneye kadar hayatta kalmasını sağladı.Rocca D'Aspide Hastanesi doktorları karşılarında George Clooney'i kendilerine hastanın durumuyla ilgili bilgi vermeye çalışırken görünce çok şaşırdılar. Hasta kritik saatleri atlattıktan sonra doktorlar yaptıkları açıklamada yapılan ilk yardımın çok profesyonelce olduğunu söylediler. Clooney ise ''Her şey hallolduktan sonra çok güldük, yıllarca bir doktoru canlandırdım, böyle bir şey yaşamak zorunda kalacağım aklımın ucundan bile geçmezdi'' dedi ve ekledi; ''Demek ki o rolün çok faydası olmuş, acil müdahalelerle ilgili o kadar çok şey bildiğime kendim bile şaşırdım''.Doktorculuk rolü gerçeğe dönen George Clooney kendini fazla kaptırıp hazır Ocean's 12'i de çekerken, kendini Danny Ocean gibi hissedip gözünü Las Vegas'a dikerse kumarhane sahiplerini zorlu günler bekliyor demektir.
Yorumlar
  • sanırım er dizisinin kazandırdığı tıbbi bilgiyi ilk kullnışı olmuyor clooney'in çünkü 'üç kral' filmindede kurşunlanan askerde oluşan pnomothoraksa (akciğerlerin zarlarının arasına hava girmesi) müdahale etmişti.(film icabı tabii)

  • ne diyim,ben de clooney'nin önünde yaralanabilirim yani,seve seve, hele de er'i onca sene takip ettikten sonra,cocuklugumun kahramanlariydi onlar...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir