10 Eylül 2015 14:23

Gerard Depardieu ''bu ülkeden defol''

Türkiye Gerard Depardieu'yu konuşuyor. Konuşmasının nedeni ne vizyona girecek bir filmi ne de Türkiye ziyareti. Türkiye ile uzaktan yakından bir ilişkisi olmayan Gerard Depardieu'nun bir anda gündem olmasının nedeni haberimizin detaylarında.

Kendi ülkesi Fransa ile tüm bağlarını koparan Cesar Ödüllü aktör Gerard Depardieu sosyal medyada bu aralar bayağı bir gündem olmuş durumda. Peki Gerard Depardieu'nun bizim ülkemizdeki ses getirmesinin sebebi neydi? İşte Gerard Depardieu olayı.... Sabah gazetesi, internet sitesinde, Fransız sinema yıldızı Gerard Depardieu’nun Fransa’dan ayrılacağını “Ünlü oyuncudan şok sözler: Bu ülkeden çekip gitmek istiyorum” başlığıyla duyurunca haberi okumayan sosyal medya kullanıcılarından ilginç yorumlar geldi. Sanatçının Türkiye'de yaşadığını düşünüp Türkiye’yi terk edeceğini sananlar, “Tutan mı var zaten, bu ülkede aldığın nefes bile haram!” gibi yorumlar yaptı. Sabah’ın 6 Eylül'de yayımladığı haberine gelen ilginç yorumlar Ekşi Sözlük'te, facebook ve twitter'da da yer aldı. Uzun yıllar Fransız sinemasını uluslararası camiada temsil eden isimlerden biri olan Gérard Depardieu, son birkaç yıldır ülkesindeki vergi sistemi yüzünden resmi makamlarla sorunlar yaşıyor. Fransa'da sahip olduğu resturant zinciri, çeşitli gayri menkuller gibi mal varlıklarından alınan yüksek vergiden ve dahası ödediği verginin Fransız hükümeti tarafından doğru değerlendirilmediğinden şikayetçi olan Depardieu, her demokratik ülkede olduğu gibi bir vatandaş olarak vergisinin gittiği mecranın hesabını soruyor. "Fransa hükümetinin vergi politikalarının bir parçası olmak istemediğim için buradaki tüm malvarlığımı satışa çıkartacağım." sözleriyle hislerini açıklayan Depardieu, "Başka herhangi bir ülkede de vergi verecek bir varlık edinmeden kirada yaşayarak, paramı harcayarak ve sevdiğim insanlarla çalışarak ölmek istiyorum" sözleriyle de duygularını dile getiriyor. Francois Hollande'ın görev başına geldiği 2012 yılından bu yana mal varlıklarının lüks vergileri ile başa çıkmak için farklı yöntemler denediği iddia edilen Depardieu'nun yaklaşık 12 milyon Euroluk mal varlığı olduğu tahmin ediliyor.

Gérard Depardieu kimdir?
1948 Fransa doğumlu olan Gérard Depardieu 6 çocuklu bir ailede zor bir gençlik ve eğitim hayatı geçirmiştir. Birkaç küçük suça bulaştığı olayların ardından oyunculuk için duyduğu azmi fark etmesiyle Paris'in yolunu tutan Depardieu, Jean-Laurent Cochet'in öğrencisi olmayı başarmış ve 1970 yılında oyunculuğa ilk adımını atmıştı. 1976 tarihli Bernardo Bertolucci yönetmenliğindeki 1900 filmiyle yıldızını parlatan Gerard DepardieuFrançois Truffaut imzalı Son Metro (1980) filmiyle ilk Cesar ödülüne uzanmıştı. İlerleyen yıllarda arka arkaya gelen Amerikalı Amcam, Penceredeki Kadın ve Danton filmleriyle ününe ün katan Depardieu Cyrano de Bergerac 1991 yılında En İyi Erkek Oyuncu dalında da Oscar'a aday gösterilmişti. Meşhur Asteriks ve Oburiks uyarlamalarında Oburiks olarak seyrettiğimiz Depardieu, 2013 yılından bu yana da Rusya vatandaşı. Gérard Depardieu en son Cannes'da dünya prömiyeri yapılan ama henüz ülkemizde vizyona girmeyen Valley Of Love filminde seyirci ile buluşmuştu.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir