15 Temmuz 2010 00:00

Gerçek 'Avatar' geliyor

Hava, Su, Toprak, Ateş… Kaderleri birbirine bağlanmış dört ülkedir. Ateş Ülkesi’nin diğerlerine karşı vahşice bir savaş başlatmasıyla bir anda her şey değişir.

İşte hikâye böyle başlıyor. Aslında bilen bilir, ülkemizde de dâhil olmak üzere yaklaşık 3 yıl boyunca televizyonlarda yayımlanan Avatar: The Last Airbender / Avatar: Son Hava Bükücü isimli animasyon televizyon dizisi bu sefer film olarak karşımıza çıkıyor.


'AVATAR: SON HAVA BÜKÜCÜ' FİLMİNDEN FOTOĞRAFLAR


Emmy Ödüllü film Asya etkileri taşıyan dövüş sanatları ve elementler etrafında dönen "Avatar Aang" ve arkadaşlarının dünyayı acımasız Ateş Kralı'ndan kurtarmak için çıktıkları macerayı anlatıyor.


Gizemli filmlerin yaratıcısı Hint asıllı M. Night Shyamalan filmini yönetmen koltuğunda. Filmin çekimlerinin bir kısmı Grönland’ın karlarla kaplı doğasında, büyük bir kısmı ise Philadelpia gerçekleşti.


'AVATAR: SON HAVA BÜKÜCÜ' FİLMİN FRAGMANI

12 YAŞINDA VE GERÇEK BİR TEKVANDOCU
Avatar olmasına karşın eğlenmeyi çok seven 12 yaşında (uyanık kaldığı süre bakımından, teknik olarak 112 yaşındadır) bir çocuk olan Son Hava Bükücü‘n başkarakteri Aang’u filmde, ilk kez kamera karşısına geçen Noah Ringer canlandırıyor. Filmdeki performansıyla yapımcıların dikkatini çeken Ringer gerçek hayatta da siyah kuşak tekvandocu.

Filmdeki diğer bükücüler ise; Milyoner filminden hatırladığımız Dev Patel, Ateş ülkesinin lideri Prens Zuko rolünde karşımıza çıkarken Güney Su Kabilesi'nde kalan son Su Bükücüsü Katara rolünü ise Nicola Peltz canlandırıyor.

Yorumlar
  • ilk avatar daha iyi

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir