23 Aralık 2003 14:50

Gerçekçi Yamyam Filmi

Dünyayı ayağa kaldıran Alman Meiwes'in hikayesi beyazperdeye taşınıyor.

Henüz davası devam eden Alman yamyam Armin Meiwes, Alman yönetmen Rosa von Praunheim'a yamyamlık üzerine bir film konusunda ilham verdi. Meiwes'in internette tanıştığı birisini öldürdükten sonra yediği ve bu olayı yaparken kameraya aldığı biliniyor. Fakat Almanya'da yamyamlık henüz bir suç olarak kanunlarda yerini almadığı için, dava oldukça karıştı. İşte bu dava ve adamın yaptıkları, ülkemizde The Einstein of Sex filmiyle bilinen Rosa von Praunheim'a ilham verdi. Fakat yönetmen, sadece bilgisayar teknisyenin öyküsünü değil, daha genel bir film yapmayı tasarladığını söylüyor.Armin Meiwes, bir web sitesine, iyi görünüşlü biriyle tanışmak ve yemek istediğini yazmış ve bu isteğine de birden çok cevap almıştı. Kurbanının tamamen istekli olarak gelmesi ise davanın farklı tartışmalarla gündeme gelmesine neden oldu.Meiwes'in avukatı, pek çok sinemacının kendileriyle iletişime geçtiğini ve birden fazla film yapılacağını da belirtmeden geçmiyor.
Yorumlar
  • bence bu adamın düşüncesi çok akıllıca.onu hiçbir şeyle suçlayamazlar çünkü öyle biryasa yok ama iğrenç herifin teki..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir