23 Ekim 2012 00:00

''Gergedan Mevsimi'' görücüye çıktı!

İranlı usta yönetmen Bahman Ghobadi'nin çekimlerini İstanbul'da gerçekleştirdiği ve Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan, Caner Cindoruk, Beren Saat ve Belçim Bilgin'in rol aldığı filmi Gergedan Mevsimi, eleştirmenlerce izlendi.

Çekimleri sırasında basını hayli meşgul eden Gergedan Mevsimi'nin Türkiye'deki ilk gösterimi bu sabah Kanyon'da gerçekleştirildi.

Katılımın hayli yoğun olduğu basın gösteriminin ardından sinema yazarları filme orta karar eleştiriler getirirken, Gergedan Mevsimi'nin en çok öne çıkan isminin İranlı bir devrim muhafızını canlandıran Yılmaz Erdoğan olduğu konusunda herkes hemfikirdi. Kariyerinde ilk kez bir kötü adamı canlandıran Erdoğan, Farsça konusundaki başarısıyla da övgü aldı.

Ghobadi’nin günümüz İstanbul'unu gerçekçi biçimde resmettiği filmde, Beren Saat ve Belçim Bilgin'in performansları ise beklentinin altında bulundu. Monica Bellucci'nin kamera karşısına çıplak geçmek konusundaki cesaretine karşılık filmde bir sevişme sahnesi bulunan Beren Saat'in çıplaklıktan kaçınması eleştirmenlerin dikkat çektiği detaylardan biriydi.

Filmin fragmanı için tıklayın


Gerçek bir olaydan hareketle çekilen ve 30 yıl önce ailesine öldüğü bildirildiği için, ülkeyi terk eden eşi ve çocuklarını bulmak için İstanbul’a gelen şair Sahel’in hikâyesini anlatan Gergedan Mevsimi, 26 Ekim'de gösterime girecek.

Medyatava


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir