14 Eylül 2005 12:34

Geyşanın Hatıralarına Yönetmen Dayanmıyor

Önce Steven Spielberg, ardından Spike Jonze! Arthur Golden'in çok satan romanından uyarlanacak olan Memoirs of a Geisha (Bir Geyşanın Hatıraları) isimli film bir kez daha yönetmensiz kaldı.Filmi yönetmeye ilk soyunan kişi olan Spielberg, geçtiğimiz Mart ayında, takviminin sıkışıklığını sebep göstererek projeden ayrılmıştı. John Malkovich Olmak'la herkesin gönlünde taht kurmuş olan Spike Jonze, bayrağı bir süredir devralmış görünen isimdi. Ne yazık ki bu sonuncusu da sebep göstermeden projeyi terketti.Talihsiz filmin konusu ise şöyle: 1930'ların Japonya'sında dokuz yaşındaki bir kız annesi tarafından bir geneleve bırakılır. Yetişkin olduğunda, genç kadın yüksek sosyetedeki tüm erkekleri peşinden koşturan bir fahişedir artık.Filme kaynak olan romanın yazarı Arthur Golden, 15 yıllık hazırlığın ürünü olduğunu iddia ettiği ilginç kitabında, tüm öyküyü kahramanının gözünden anlatıyor.
Yorumlar
  • kitap çok başarılıydı. özellikle sanat yönetmenligi ve goruntu yonetmenligi için çok elverisli bir metindi. dusunulen ilk kadin oyuncuda maggie cehung du in the mood for love da ki kadin yani. keşke çekilse kisa zaman içinde de izlesek.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir