26 Ekim 2010 00:00

Gezici Festival 'Darbe'yle yola çıkıyor

Bu yıl Ankara, Artvin ve Ordu'ya uğrayacak olan Gezici Festival 'Darbe' temasıyla yola çıkıyor.

Ankara Sinema Derneği tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Artvin Belediyesi ve Ordu Valiliği'nin katkılarıyla düzenlenecek olan 16. Gezici Festival, 3-19 Aralık tarihleri arasında sırasıyla Ankara (3-9 Aralık), Artvin (10-16 Aralık) ve Ordu (17-19 Aralık) illerinde konaklayacak.

Bu yıl "Darbe!" temasıyla yola çıkacak Gezici Festival'in yeni keşiflere olanak sağlayan yarışmalı bölümü geçen yıl olduğu gibi Artvin'de yapılacak. Peru'dan Macaristan'a, Çin'den Romanya'ya toplam 10 film Altın Boğa Ödülü için yarışacak.

16. Gezici Festival programında ayrıca; askeri darbelerin pek çok ülkenin geleceğini nasıl kararttığını ve insan hayatlarını yok ettiğini anlatan filmlerden oluşan "Uygunadım Hayatlar!", Türkiye sinemasının son dönemdeki en iyi örneklerini buluşturan "Türkiye Sineması 2010", vizyon öncesi izleme fırsatı sunan "Özel Gösterimler", İsveçli ikili Ola Simonsson ve Johannes Stjarne Nilsson'un kısa filmlerini içeren bir toplu gösterim, kentsel dönüşüm projelerinin kent haritası kadar insanların hayatlarını da değiştirdiğine dikkat çeken "Kentinde Mülteci", taşra hikayelerine selam gönderen "Taşrada Var Bir Zaman", aralarında Niki Caro, Grant Lahood gibi ustaların kısa filmlerinin de bulunduğu "Kısaca Yeni Zelanda", Festival'in olmazsa olmazları "Kısa İyidir" ve "Çocuk Filmleri" bölümleri yer alacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir