30 Aralık 2015 21:06

Ghostbusters geri dönüyor!

Yıllardır yeni bir Ghostbusters filmi dedikoduları bir şehir efsanesi gibi ağızdan ağıza dolaşıp durdu. Ama artık gerçek olduğunu biliyoruz.


Onlar bir dönemin şimdikilerden farklı, kas yığını olmayan ama yine de güvenip hayatınızı kurtaracaklarından emin olduğunuz kahramanlarımızdı. Hayaletler etrafta dolanmaya başladığında kimi arayacaktınız? Tabii ki Ghostbusters!


Bu filmlerle ilgili sevilmeyecek bir şey yoktu zaten. O zamanın teknolojisiyle olabileceği kadar inandırıcı hayaletler, tuhaf teknolojiler, Empire State binası büyüklüğünde şeker adamlar, Bill Murray, Dan Aykroyd, Sigourney Weaver, Harold Ramis ve Rick Moranis gibi isimler ve koca bir cümbüş. Aklımıza kazınan ekip aracının sireni ve ağzımızdan düşmeyen film müziği ile izlerken hiç bitmesini istemediğimiz filmlerdi onlar. Bu kadar sevilen bir film olarak sadece iki tane Ghostbusters filmi çekilmişti.


Yıllardır yeni bir Ghostbusters filmi dedikoduları bir şehir efsanesi gibi ağızdan ağıza dolaşıp durdu. Ama artık gerçek olduğunu biliyoruz. Büyük gizlilikle işleyen yeni filmin prodüksiyonu bir yana dursun, biz yavaş yavaş büyük haberleri almaya başladık. Bizi en çok şaşırtan değişiklik ise dört kişilik ekibin tamamının kadınlardan oluşması oldu. Film sitelerine girdiğinizde hala konu kısmı bilinmiyor yazarsa şaşırmayın. Ancak filmin orijinal posterleri yayınlandı ve 2016 yazında vizyona gireceği kesinleşti.


Her şeyden önce söylemeliyim ki Dan Aykroyd’ u yazarların arasında görmek beni çok rahatlattı. Filmin oyuncu kadrosuna baktığımızda aslında filmin sağlam ellerde olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin Melissa McCarthy. Kendisi oyunculuğu ve özellikle yazarlığıyla, son projeleriyle uzun yıllar bizlerle olacağını kanıtladı. Melissa’nın silah arkadaşı olarak tanımlayabileceğimiz yetenekli Kristen Wiig, kendisini zaten yıllardan beri tanıdığımız Elizabeth Perkins, “Saturday Night Live” dan tanıdığımız Leslie Jones ve Sister filminden hatırlayacağınız Kate McKinnon.


Ancak oyuncu kadrosuna baktığımızda Chris Hemsworth ismi bende soğuk su etkisi yaptı. Ve ne yazık ki filmde ne tür bir rol üstleniyor bilemiyoruz. Ayrıca kadroda orijinal ekipten Sigourney Weaver, Bill Murray ve Dan Aykroyd’ un da isimleri geçiyor.


Ben açıkçası bu filmden beklentilerimi yükseltme kararı aldım. Hem ser verip sır vermemelerinden, hem orijinal dörtlüye yaptıkları cesur değişiklikten, hem oyuncu kadrosundan, hem de filmin eski ekibinden aldıkları destekle bizleri yüz üstü bırakabileceklerini zannetmiyorum. Şimdilik sızan haberler bu kadar. Yeni gelişmeleri sabırsızlıkla bekliyoruz.


ZEYNEP ELMAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir