13 Mayıs 2003 23:41

Gibson Savaşa Doymadı

Büyük savaş kahramanlarını oynamak söz konusu olunca Mel Gibson kendini tutamıyor ve hemen projenin içine giriyor. İskoçya meydanlarında William Wallace olarak CESURYÜREK filminde, sömürge Amerikasında Benjamin Martin olarak YURTSEVER'de rol alan Gibson, gözünü şimdi de Vietnam savaşına dikti.CESURYÜREK'in senaristi Randall Wallace'ın ABD'li general Hal Moore'un We Were Soldiers Once...And Young adlı savaş anılarını topladığı kitabı senaryolaştırıldığı duyuruldu. Kitap, Moore'un komutasındaki 450 askerin La Drang vadisinde 2000 Kuzey Vietnamlı'nın kuşatması altında kalmasını anlatıyor. Gibson'ın binlerce kez filme çekilmiş Vietnam konusuna el atmasının bir de nedeni var. General Moore'un kitabının önsözü: "Hollywood her seferinde olayı yanlış anladı, ölü kardeşlerimizin kemiklerinde politik bıçaklarını bileylemekten öteye gidemedi". Yani Gibson Hollywood adına özür dileyip, günah çıkartacak. Kendisine iyi savaşlar diliyoruz. Hayatta filmi yapılabilecek daha nice konu olduğunu da belirtmeden geçemiyoruz.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir