9 Ocak 2004 15:19

Gibson'a Dikkat

Mel Gibson'ın, tartışmalı The Passion of the Christ filminde küçük bir rolü var.

Mel Gibson'ın yönetmenliğini üstlendiği filmler, oyunculuğunu üstlendiği filmlerden daha fazla ses getiriyor. Yeni çalışması The Passion of the Christ ise şüphesiz en fazla ses getiren ve daha çok çatlak seslerle gündeme gelen bir yapım oldu. Bu filmle ilgili tartışmaları daha önce size aktarmıştık.Filmi izleme olanağı bulan dikkatli izleyicilerin gözünden Mel Gibson kaçmamış. Filmin yaratıcısı, çarmıha gerilecek olan İsa'ya çivi taşıyanlardan biri olarak gözüküyormuş filmde.Bazı yönetmenler filmlerinde küçük de olsa görünerek sürpriz yapmayı severler ve eğer tanınan bir yönetmen değilse, bu durum fark edilmeyebilir. Fakat yapan yönetmen Mel Gibson olunca, doğal olarak durum daha farklı oluyor.
Yorumlar
  • FİLM HIRISTİYAN ALEMİNİN KENDİ BİLGİLERİNE DAYANARAKA YAPILDĞI İÇİN YADIRGAMAMAK GEREKİR. ÇÜNKÜ TAHRİF EDİLMİŞ VE EKSİK BİR DİN. ÖNEMLİ OLAN BİR HIRISTİYAN IN PEYGAMBERİNE SAHİP ÇIKMASI VE DİNİ DUYGULARIN CANLANMASINA YARDIMCI OLMASI AÇISINDAN BU FİLMİ ÇEKMESİNE SAYGI DUYMALIYIZ. YANİ MESAJ PEYGAMBERİMİZ BİZİM İÇİN BU KADAR ÇİLE ÇEKTİ, ONA DAHA SAYGILI VE DAHA BAĞLI OLMALIYIZ DI. MÜSLÜMANLAR OLARAK BİZİM BİLMEMİZ GEREKEN BİR PEYGAMBERİN HER TÜRLÜ ÇİLE VE MEŞAKKATE RAĞMEN ALLAHIN C.C. YOLUNDAN VAZGEÇMEDİĞİNİ VE CENAB-I ALLAH IN ONA ANLATILAN BU ÇİLEYİ YAŞATMAYARAK GÖĞE ÇEKİLDİĞİNİ, HZ. İSA YERİNE KENDİSİNE BENZEYEN BAŞKA BİRİSİNİN (MÜNAFIK VEYA KAFİR) BU DURUMA MARUZ KALDIĞINI BİLMEMİZ. İŞİN DİĞER ÖNEMLİ TARAFI İSE: İLETİŞİM VE BİLGİ ÇAĞINDA YAŞAYAN MÜSLÜMANLAR OLARAK HAK DİNİMİZİ HIRISTİYAN ALEMİNE YETERİNCE ANLATAMAMIŞ OLMAMIZ. SUÇ İSLAMI BİR BEDEVİ DİNİ OLARAK TANIYANLARDA MI YOSA İSLAMI HAKKIYLA TANIYAN MÜSLÜMANLARDA MI?

  • ben konusundan cok filmi konusmak istiyorum we bu kadar iyi bir konu bu kadar kotu anlatılabilirdi diyorum sadece.film boyunca sadece siddete maruz kalıyoruz.hazreti isa bence boyle anlatılmamalıydı.konu cileyse psikolojik yonune hiç girmeden bunu anlatmak mumkun degildi we olmamıs da.bunda sadece incile dayandırılmıs olmasının da cok buyuk etkisi war diye dusunuyorum.yani konuyu gercekten(ne kadar gercek oldugu tartısılır)uzaklastrmamak adına cok sıkıcı hale getirmisler.cesur yurek in yonetmeninden bunu beklemiyordum.

  • müslüman ve herşeyden önce Tanrı inancı olan biri olarak Hak dinlerde ayrım yapıulmaması gerekliliğine her zaman inanmışımdır. ve İsa peygamberin de yobaz insanların yanlış fikirleri yüzünden acı çektiğini düşündükçe insanlığımdan mutluluk duyamıoyorum ne yazık ki..Tanrının bir elçisi her ne dinden olursa olsun elçidir. ben bir müslümanım ama diğer dinlerdeki insanlardan dinini düzgün yaşayan kardeşlik çağrısına uyanlarında Tanrı katında müslüman olarak kabul edileceğini düşünüyorum. önce müslümanlık hristiyanlık ve yahudilik kavramlarının temelde neyi anlattığına bir bakalım. hepsi de tek bir şeyi istiyor. inanç.. Yüce Yaratıcıya inanmak ve sevmek. o halde her Hak din aynı değerdedir(insanlar tarafından bozulması dinin suçu değildir) ismine ne derseniz deyin.. önemli olan inanmak sevmek anlamak ..bu film din ayrımcılığı yapan kesimlere örnek olur inşallah. Mel gibson işaretler filminde de inanç konusuna değinmişti. sanırım doğru yolda ve insanların inançlarını yenilemesini tazelemesini güçlendirmesini desteklemeye devam edecek böylece. hep beraber izleyelim ve görelim. hayırlısı:)

  • İsa'nin yasamini insanlik icin feda etmesi 2000 yil sonra neden tekrar gundeme getiriliyor? Neden farkli inanclardaki insanlar bunca zaman sonra ustelik de dunyanin en unlu aktorlerinden biri tarafindan birbirine dusurulmeye calisiliyor? Ben bunu anlayamiyorum! Az gittik uz gittik, bu kadar mi gittik? İnsanoglu bu cehaletinden ne zaman siyrilacak ve tek kurtulusun elele vermek oldugunu ne zaman anlayacak acaba? Bu film aklima tek bir seyi getirdi, o da bir Temel fikrasi: Temel yolda bir Yahudi gormus ve gidip suratina bir tokat patlatmis. Yahudi sasirip, "Ne oldu, neden vardun bana?" diye sorunca Temel: "Siz Isa'yi oldurmussunuz!" demis. Yahudi, "Ama o 2 bin yil onceydi!" diye karsi cikinca Temel, "Olsun, ben simdi duydum" demis.

  • "The Passion" kelimesi turkceye "tutku" olarak yanlis cevrilmistir. Incil'de bu kelime "olum acisi" olarak cevrilmistir. The Passion kelimesinin buradaki anlami da budur. Incil'in cevirisine bakilarak cevrilseydi daha dogru olurdu. Kisa bir duzeltme yapma ihtiyaci duymaktayim. Bunun disinda bu filmi Isa'nin yasamini nasil bizler icin feda ettigini gormesi acisindan herkese tavsiye ederim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir