5 Eylül 2005 17:09

Gilliam'dan Eleştirmenlere Cevap

Grimm Kardeşler'in Venedik Çıkarması

Matt Damon ve Heath Ledge'in rollerini üstlendiği Terry Gilliam'ın son filmi olan Grimm Kardeşler Venedik'te yarışma bölümünde yer alıyor. Birleşik Devletler'deki eleştirmenlerin çok sert bir dil ile filmi yerden yere vurması, Gilliam'ın keyfini biraz kaçırmış. Eleştirmenler, filmi karmaşık ve sıkıcı olarak nitelendirmişlerdi.Hatta bazı eleştirmenler, Gilliam'ın ne yaptığını bilmediğini ve bu nedenle filmin kostüm, negatif ve özel efekt ziyanına dönüştüğünü yazmışlardı. Bazıları ise tam anlamı ile filmi salakça bulduklarını dile getirmişlerdi.Gilliam, eleştirmenlere Reuters ile sert bir dil ile yanıt verdi. Bütün filmlerinin, farklı eleştirmenlerce hem iyi hem de kötü olarak nitelendirildiğini ve dünyanın çeşitli yerlerinde zavallı düşüncede ve yetersizlikte film eleştirmenlerinden çokça olduğunu belirtti.Gilliam, Amerika'da aradığını bulamamış olabilir ama Avrupa izleyicisi ve eleştirmenleri Grimm Kardeşler'e hak ettiği ilgi ve saygıyı umarız gösterir.
Yorumlar
  • Gilliam'ın sert bir şekilde eleştirilmesi ilk kez görülmüyor zaten.Ama görünen o ki efsane tam da kendine göre konulara el atmış ve bizi tekrar mest etmeye hazırlanıyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir