11 Haziran 2004 09:39

Gitsin Ayı, Gelsin Kaplan!

Son olarak Kapıdaki Düşman adlı filmini izlediğimiz Fransız yönetmen Jean-Jacques Annaud'nun, bebekken ayrı düşen kardeş kaplanların öyküsünü Two Brothers (İki Kardeş) adlı yapımla sinemaya taşıyacağını daha önce duyurmuştuk. Filmle ilgili ayrıntılar netleşmeye başladı.Fransız Hinduçin'indeki ormanda doğmuş kaplan kardeşlerden birinin yolunun sirke, diğerinin yolunun ise acımasızca bir eğitime düşmesi, trajediye davetiye çıkartıyor: Günün birinde bu iki masum hayvan, birbirlerini öldürmek üzere karşı karşıya getirilecektir...Annaud, İngilizce olarak çekilecek filmin senaryosunu Alain Godard ile birlikte yazmış. Dijital teknolojiye sığınmaksızın gerçek hayvanlarla çekilecek yapımın insan kontenjanındaki başrol, Zaman Makinesi'nde izlediğimiz Guy Pearce'ın (yukarıda). Genç aktör, kardeş ayıların kaderini ister istemez çizen bir kâşifi canlandıracak. Diğer rollerde Christian Clavier ve Philippine Leroy-Beaulieu'yu izleyeceğiz.Gülün Adı ile ismini uluslararası platformunda duyurmuş olan Annaud, hayvanlarla birlikte çalışmaya aşina: L'Ours (Ayı) adlı şaheseri, "bir sevgi filmi" sloganıyla lanse edilmişti... Ve muhtemeldir ki, sonradan çivisi çıkartılan bu sloganı hakedecek samimiyetteki tek "sevgi filmi" olarak kaldı...
Yorumlar
  • annaud'nun kapıdaki düşman gibi bir saçmalamadan sonra n'apacağını çok merak ediyordum doğrusu. doğal çekmesi de cabası... sanırım o da kapıdaki düşmanla kirlenmiş buluyordu kendini... ve sinemasını... bu rada tek bi şeye takıldım: guy pearce. zaman tünelindeki hali pek iç açıcı değildi de. antipatim mi var ne?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir