4 Kasım 2010 01:00

Godard ödülü alsa dert almasa dert

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilim Akademisi’nin ünlü Fransız yönetmen Jean- Luc Godard’a Onur Ödülü vereceği söylentileri daha şimdiden jürilerin başını ağrıtıyor.

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilim Akademisi’nin ünlü Fransız yönetmen Jean- Luc Godard’a Onur Ödülü vereceği söylentileri daha şimdiden jürilerin başını ağrıtıyor. İsrail basınında Godard’ın antisemitist olup olmadığına dair tartışmalar yeniden gündeme geldi. Modern sinemacılığın en önemli ustaları arasında gösterilen 79 yaşındaki yönetmenin, Martin Scorsese, Quentin Tarantino ve Woody Allen gibi Hollywood’un ünlü yönetmenlerine de esin kaynağı oluşturduğu sıkça ifade ediliyor. Ancak henüz protestolar 1999’da Elia Kazan’a Onur Ödülü verileceği duyurulduğu zamandaki boyuta ulaşmadığı kaydediliyor.

Yorumlar
  • Elia Kazan bu ödülü sonuna kadar hak ediyor,bu sektörde ki önemli isimlerden

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir