13 Nisan 2010 10:05

Gölgelerin Gücü Adına!

Seksenlerde tv'de izlediğimiz çizgi dizi He-Man, yeniden sinemaya uyarlanıyor...

Senaristler Mike Finch ve Alex Litvak, yeni Predators'ın senaryosunu yazdıktan sonra bir başka yeni proje Masters of the Universe (Evrenin Hakimleri)'ni yazmak üzere işe koyuldular. Evrenin Hakimleri Amerikan oyuncak firması Mattel tarafından 1981'de yaratılmış oyuncak, çizgiroman ve çizgifilm serisidir. Serinin adı bazı yayınlarda He-Man ve Evrenin Hakimleri olarak kullanılmıştır. 1987 yılında filmi de çekilmiştir.Seride olaylar asıl karakterler He-Man ve İskeletor etrafında gerçekleşir. 80'lerde televizyonda izlediğimiz çizgi dizi He-Man'de prens Adam, sihirli sözcükler olan "Gölgelerin gücü adına, güç bende artık! (by the power of grayskull, I have the power!)" dedikten sonra kahraman He-Man'e dönüşür. O ve arkadaşları gezegenleri Eternia'yı İskeletor'un şeytani güçlerinden korurlar.Finch ve Litvak, yeni film için karakterlere sadık kalırken, konuyu daha sinemasal bir hale getiriyorlar.
Yorumlar
  • "Masters of the Universe"hala vhs kaseti duruyo :D

  • Bu yapım da yılan hikayesine döndü. Sanırım 5 senedir ara ara hep he-man sinemaya uyarlanacak diye haberler çıkıyor ama hala haber aşamasında. 2020ye kadar gösterime girer mi çok merak ediyorum.

  • Daha öncede haberinize konu olan bu yapımı beyazperdede görmek heycan verici olucak, merakla bekliyorum. Hey gidi çocukluk günleri...

  • Vay be..Ne günlerdi..Güzel haber.İskeletor u görmek güzel olacak.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir