25 Eylül 2009 10:12

Görsel-İşitsel Arşivcilik

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi "İstanbul Görsel-İşitsel Arşivcilik Konferansı"na ev sahipliği yapıyor!

Avrupa Birliği Kültür 2000 Programı fonu tarafından desteklenen TAPE Project (Training for Audiovisual Preservation in Europe) işbirliği ile düzenlenen konferans 29 Şubat Cuma günü santralistanbul'da gerçekleşecek. Etkinlik, ulusal ve uluslararası platformda pek çok uzmanı biraraya getirecek.Arşiv materyali ve kültürel mirasın korunması ile yeniden kullanım alanları üzerine odaklanan konferans, Türkiye'de görsel-işitsel arşivlerin ve arşivcilik çalışmalarının güncel durumu ve yurtdışındaki örnekleri hakkında tartışma yaratmayı amaçlıyor. "İstanbul Görsel-İşitsel Arşivcilik Konferansı" Türkiye'den ve yurtdışından kurum, organizasyon ve inisiyatifleri bir araya getirerek güncel pratikleri, ihtiyaçları ve olası işbirliklerini tartışabilecekleri bir platform oluşturmayı da hedefliyor.Daha fazla bilgi için Balca Ergener (İstanbul Bilgi Üniversitesi Sanat Yönetimi Programı) ile +90 212 311 75 62 numaralı telefondan veya bergener@bilgi.edu.tr elektronik posta adresinden iletişim kurabilirsiniz.
Yorumlar
 • Bilgi üniversitesi güzel temalara yer veriyor.İyi organizasyonlar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

  Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

 • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

  Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

 • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

  2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

 • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

  Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir