25 Eylül 2009 10:12

Göründüğü Gibi Değil!

KargART ve Serdar Kökçeoğlu'nun hazırladığı !Geceyarısı Filmleri! programında bu akşam üç film var!

KargART yeni sezonda her ay bir "gece" sizi özel bir film gösterimine davet ediyor. Cuma akşamları yapılacak olan !Geceyarısı Filmleri! saat 23:00'da başlayacak.Mart ayının teması, "Gördündüğü Gibi Değil!" başlığını taşıyor. Memleketin müstesna sanatçılarından, kalabalık bir ekip projesi gibi kaliteli işler üreten tek başlı Extramücadele'nin kısa videoları gecenin açılışını yapıyor. Pompa, Tarantino ve arkadaşlarının Hollywood hesabına çektiği "çakma" istismar filmlerinin estetiğini, "adaletin bu mu dünya" demek için kullanıyor. Şıklığını ve estetize edilmiş yönlerini gizle(ye)meyen bir istismar filmi klişesi içinde, medyanın dünyanın adaletsizliğini gizleme politikalarını sergiliyor. Aynı politik gaz, Extramücadele'nin Hakan Yonat ile çalıştığı, Köle'nin "yumurtacı" üçgeninde de devam ediyor. MTV sonrası gerçeküstücü sinemanın imgelerini hatırlatan bir tür iktidar-halk pornografisi çıkıyor karşımıza.Konvansiyonel sinemanın "havalı" imgelerini kullanan ama aslında gördünüğü gibi olmayan bu filmlerin yanına, Peter Watkins'in müthiş "sahte belgeseli" Ceza Parkı'nı koymayı uygun gördük. Peter Watkins, Amerika'nın polis devletine dönüştüğünü göstermek için, bir grup özgürlükçü gencin, sistemin koruyucuları tarafından işkence/oyun/ders amacıyla çöle çekilmesini belgesel gibi anlatmayı tercih etmiş. Demokrat sistemin göründüğü gibi olmadığını göstermek açısından sahte belgesel son derece anlamlı ve sahici bir tercihtir. Şüphesiz "Gördündüğü Gibi Değil!" derken yaşadığımız günlere de programa ağırlığını koyan politik filmler üzerinden bir gönderme yapıyoruz. Bütünüyle kuşkuya düşmenin tam zamanı!* 06 Mart Cuma, Saat: 23:00* Gösterimler ücretsizdir. Göründüğü Gibi Değil!"Pompa" Yönetmen: Extramücadele ve Serkan Tunç Müzik: Baba Zula3'"Köle"Senaryo: ExtramücadeleYönetmen: Hakan YonatMüzik: Baba Zula4' "Punishment Park / Ceza Parkı"Yönetmen: Peter Watkins1971 / 88'İngilizce altyazıKadife Sokak No 16 Kadıköy İstanbul www.kargart.org info@kargart.org ph:0090 216 330 31 51
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir