27 Ağustos 2003 17:38

Gothika'dan Geleceğin Dünyasına

Mathieu Kassovitz'in yeni projesi iddialı bir bilim kurgu!

Mathieu Kassovitz, Protesto adını taşıyan başyapıtın ardından iyice janr sinemasına kaymaya başladı. Kızıl Nehirler ile ortalamanın üzerinde bir polisiye/gerilim ortaya koyan yönetmen, Gothika isimli korku filmi projesi ile geri dönmeye hazırlanıyor. Yakın zamanda Halle Berry'nin üzücü kazasıyla gündemimize taşınan Gothika'nın çekimleri devam ediyor. Bu arada yönetmen, bir sonraki filmiyle ilgili scifi.com'a açıklamalar yaptı. Yönetmen bir Fransız romanından yola çıkarak Babylon Babies adında bir bilim kurgu filmi çekmeyi planlıyor. Önümüzdeki yılın sonlarına doğru hazırlayacağı filmin büyük bir yapım olacağının da altını çiziyor.Yönetmen senaryoyu, Eric Besnard ile birlikte Maurice G. Dantec'in aynı isimli romanından uyarlıyor. Öykü hakkında çok fazla açıklama yapmayan yönetmen; filmin "türümüzün evrimini ve uygarlığımızın geleceğini" anlatacağını söylüyor. Aynı zamanda yapım, görsel efekt anlamında da göz dolduracak. Bu konudaki açıklamaları da ilgi çekici: "Eğer bu bir Amerikan filmi olsaydı, 120 milyon dolar civarında bir para gerekirdi. Ama biz bunu yarısına hallederiz, üstelik de 120 milyon dolarlık bir film gibi gözükür..." Yönetmen Fransız romanından uyarlayacağı filmi İngilizce çekmeyi planlıyor ve filmin her anlamda uluslararası bir yapım olacağını söylüyor.Bu arada filmde bir kez daha, Protesto oyuncusu Vincent Cassel'le birlikte çalışmak istediğini de belirtmeden geçmiyor.
Yorumlar
  • Filmi acıkcası cok merak ediyorum halle berry iyi bir oyuncu tam rolünü bulmuş cekimler devam ediyorsa 2003 e yetişmesi biraz zor gibi görünüyor ama imdb de 2003 yazıyor.

  • iştahım kabardı

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir