7 Kasım 2006 14:05

Gözden Irak Değil

Savaş topraklarından manzaralar...

Gazze Şeridi belgeseli ile dikkat çeken usta sinemacı James Longley, Iraq in Fragments isimli belgeseli ile geri döndü. Yapım şimdiden Chicago ve Sundance gibi festivallerde ödülleri topladı...James Longley'in belgeseli savaş üzerine değil. 2 yıl boyunca çekim yapan yönetmen, farklı toplulukların ve kültürlerin bir arada yaşadığı Irak'tan gerçekçi insan manzaraları yakalamaya çalışmış. Proje başlangıçta uzun soluklu bir seri film olarak tasarlanmış. Çekim mekanlarının ekip için iyice tehlikeli olmasıyla birlikte planlanan bazı bölümler çekilememiş. Iraq in Fragments yakın zamanda sinemalarda göreceğimizi düşündüğümüz belgeseller arasında...
Yorumlar
  • hakkıydı zaten ödülleri toplamalıydı.ama söz konusu hollywood olunca insan şüpheleniyor.acaba hangi bir siyasi oyuna-ki ödüllerin çoğu bu nedenle veriliyo bence-ortak etmek istediler.insan kıllanıyor.

  • Hayret sonunda biri ıraktaki insanların sesini duyurabilecek..

  • gerçekleri.... gerçekten görebilceklerini sanmıyorum.... keşkee bişilerde etkili olabilse... birileri daha çok inciinmeden.....

  • Hollywood sinemasının bu konuya değinmesi çok anlamlı çok güzel...

  • bazı yönetmenlerin bu konuyu işlemeleri dikkat çekici.ister belgesel,ister uzun,ister kısa film olsun yani nasıl olursa olsun gerçekleri yansıtmalılar.farklı bakış açılarından yansıtılan senaryo,gerçekyaşam öyküleri,belgesel çalışmaları insanları düşünmeye zorlar diye düşünüyorum.birde iyi yapılmış filmler savaşın yok ediciliğini kitlelere apaçık gösterir.bu ekibinde yolu açıkolsun heyecanla izlemeyi bekliyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir