13 Mayıs 2003 23:41

Gözler İçin Elektronik Müzik

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, Kod Müzik işbirliğiyle Phonem by Miller / Elektronik Müzik Platosu adı altında Elektronik müziğin yerli ve yabancı isimlerini bir araya getiriyor. Fakat etkinliklerde müziğin görsel uzantılarına da bolca yer verilmiş. Ağırlıklı olarak elektronik müzik video kliplerinin gösterileceği platoda, bir adet film ve seminerler de bulunuyor.Aphex Twin adıyla bilinen Richard D. James'in erken dönem ambient müzik çalışmaları üzerine kurgulanan ve yarı belgesel görüntülerden oluşan Stakker Westworld, birkaç gün boyunca Akademi İstanbul'da gösterilecek. Daha önce bir müzik kanalında yayın yapan elektronik müzik programında gösterilen çalışma, özellikle ambient müzikten ve farklı görsel deneyimlerden hoşlananlara sesleniyor. Etkinlikte yer alan bir seminer ise Mouse On Mars ve Microstoria gibi gruplara müzik videoları yapan Rosa Barba'nın katılımıyla gerçekleşiyor. Seminer ve gösterim programını aşağıda okuyabilirsiniz:Video Art SemineriRosa Barba17 Mart Pazartesi17:00-19:00Bilgi Üniversitesi-Kuştepe kampusüStakker Westworld15-21 Mart arası 16:30-17:30Akademi İstanbulElektronik Müzik Video Klip Gösterimi15-21 Mart14:00-16:00Akademi İstanbul
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

   Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

  • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

   İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

  • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

  • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

   Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir