18 Mayıs 2005 13:47

Güneş Batınca…

Ethan ve Julie'den en gerçek vampir hikayesi

Before Sunset'te başrolleri paylaşan Ethan Hawke ve Julie Delpy ikilisi yeniden başrolleri paylaşmaya hazırlanıyor. Delpy'nin senaryosundan beyazperdeye aktarılacak olan Bathory'yle güzel oyuncu ilk yönetmenlik denemesini de yapacak.Bauer Martinez'in yapımcılığını üstlendiği Bathory'de Macaristan tarihinin en kanlı hikayelerinden biri beyazperdeye taşınacak. 1560-1614 yılları arasında yaşamış ve yargılandığı mahkemede vampir ilan edilmiş olan efsanevi Kontes Elizabeth Bathory'nin hayat hikayesi tüyler ürpertecek.Transilvanya'nın en meşhur hikayelerinden biri olan Bathory efsanesi pek çok tarihi belgeyle de destekleniyor. Anlatılanlara bakılırsa güzelliğini sonsuza dek korumaya karar veren kontes, yaşadığı şatoyu bir işkence evine dönüştürmüş.İlk olarak yanında çalıştırdığı genç kızlara işkence yapmaya ve daha sonra onları öldürerek kan banyosuyla genç kalmaya çalışan Bathory, asil kanın daha genç tutacağına kanaat getirince yakayı da ele vermiş. Asil ailelerin genç kızları da şatoya gelip kaybolmaya başlayınca dedikodular Macar kralına kadar ulaşmış ve bir gece şatoyu basan askerler dehşet verici manzaraya tanık olmuşlar. Bathory'e yardım edenler cadı ilan edilip idam edilirken kendisi asil olduğu için sadece şatosuna hapsedilebilmiş ve dört yıl sonra yaşamını yitirmiş.Delpy'nin bizzat senaryolaştıracağı ve Bathory'i canlandıracağı filmin önümüzdeki yıl beyazperdeyi süslemesi bekleniyor. Sanem Türk
Yorumlar
  • before sunrise ve sunset'te birlikte gördüğümüz birbirine çok yakışan bu çiftin böyle bir filmde tekrar bir araya geleceklerini duymak heyecan verici..

  • Güzel haber vampirler görüşme gibi olması mümkün degil ama güzel oluçak gibi...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir