10 Mart 2009 12:02

Güneşi Gördük!

Mahsun Kırmızıgül'ün ikinci yönetmenlik denemesi Güneşi Gördüm hakkındaki ilk eleştiri yazısı online!

Mahsun Kırmızıgül'ün ikinci yönetmenlik denemesi Güneşi Gördüm, kalabalık bir ailenin filmi. Askerin emriyle köylerini boşaltan ve bir kısmı İstanbul'da şansını denerken diğerleri de umudu Norveç'e kaçmakta arayan bir aile bu. Beş kız çocuğun ardından istediği oğla sahip olan Ramo, bir oğlu askere giderken diğeri dağa çıkmış Davut, sert mizaçlı Mamo ve onun kendini hep kız gibi hissetmiş erkek kardeşi Kadri filmin merkezinde yer alıyorlar. Yine çok fazla öykü anlatıyor Kırmızıgül bize. Ama bu kez eklektik durmuyor öyküleri; hepsi bir çatı altında, aynı tema etrafında toplanıyor.Yazının devamını okumak için tıklayın!
Yorumlar
  • ben bu kadarını beklemiyordum mahsun kırmızıgül den onu canı gönülden kutluyorum adam gibi adam kisiliğiyle ve çok zeki çok basarılı bugüne kadar bir çok yönetmen gecinen insanlara ders vermesi gerekir galiba yoluna devam et sinamanın yeni kralı

  • Bu filmi çok merak ediyorum.Kesinlikle vizyonda iyi iş çıkarır diye düşünüyorum.İnşallah insanlar bu filmi seyreder ve beğenir.

  • Beyaz Melek filminden sonra onyargim kalmadi, gayet basarili bir yapim. Bu filminide kismet olursa izlemek istiyorum, bundada ayni kanaatimi koruyorum.

  • bu filmle ilgili deil söyleeyceklerim. aslında eskilerden bu zamana, gerek siyasi görüş ayrılığı (sağ-sol)gerek düşünce ayrılığı v.s.. hepimiz kardeştik. ama diğer ülkelerin oyunuyla ve şanssız seçimlerimiz yüzünden şu anda bu durumdayız.. ve artık çok geç tabiyki artık kan aktı çünkü iki taraf, taraf yapıldı, birbirine düşürüldü! ama gerçeği göremiyoruz göremiyorlar yazık.. bizi bize düşürüp, bi arkadaşımızında dediği gibi ülkemizi karışıtrıp gerisini söylemeye dilim varmıyor.. -böyle siyasi oyunların kurbanı oluyorlar- genel olarak bakıldığında ve çok kabaca durum böyle arkadaşlar.. bana göre tabi!film ise beyaz melek oyuncuları ve konusu ile gerçekleri yansıttığı için güzeldi ama mahsunun kendini kanıtladığını da düşünmüyorum o kadar kolay değil bence..

  • bazıların kafası kalın almıyor zorlamayalım bu kafalarla işimiz zor sendi bendi derken başkaları gelir bu vatan ne size nede bize kalır bu kafalar oldukça hadi salıcakla bbyy

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir