25 Eylül 2009 10:12

Günün İpek Yolu Filmi

3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali'nin zengin programından seçtik...

Beyazperde'nin Bursa İpek Yolu Film Festivali serüveni devam ediyor. Serdar Kökçeoğlu ve Funda Sularöz'ün takip ettiği festivalde dün, kısa filmci Selim Evci'nin İki Çizgi isimli sinema filmi izleyici ile buluştu. Öncesinde Nuri Bilge Ceylan'ın izinden giden genç bir sinemacının Bekleyiş isimli kısa filmi vardı.Evci'nin filmi de aslında kısa filmlerden meydana gelen bir uzun sinema filmi etkisi yaratıyor. Hırsızlık, yol ve sondaki ilginç otel bölümleri aslında başlı başına bir kısa film olarak görülebilir. Fakat bu kısa parçalar birleştiğinde ve bir sinema filminin bölümleri haline geldiğinde ciddi bir sorun ortaya çıkıyor. Biz bu hikaye parçaları arasında, oyuncuların akılda kalıcı performansına rağmen, karakterleri yeterince tanıyamadığımızı fark ediyoruz. Bu da senaryonun sürekliliğini ve inandırıcılığını azaltıyor.Günün Filmi, Graffiti belgeseli. Sanatın kökeni olarak kabul edilen duvar resimlerini çağdaş dünyada temsil eden ve sanatsal dışavurumun ötesinde, ciddi bir muhalefet aracına dönüşen Graffiti hakkındaki yapım, Los Angeles, New York, Philadelphia, San Francisco, Tijuana, Londra, Paris, Amsterdam, Barcelona, Hamburg, Berlin, Cape Town, São Paulo, ve Tokyo'nun renkli duvarlarıyla tanıştırıyor.Günün FilmiGraffitiKoru Park Cinetech 519:00
Yorumlar
  • filmin adından da anlaşılabileceği gibi iki kişi arasında geçen bir film. izlerken sürekli şimdi birşeyler olacak diye izledim fakat sonunda da hiçbirşey bulamayınca benim için boşa geçmiş bir zaman oldu. az dialoglu bir aşk hikayesi izlemek istiyorsanız evde izlenebilir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir