12 Kasım 2012 01:00

Hababam 38 yıl sonra toplandı

Malatya Film Festivali için Malatya'ya gelen Hababam Sınıfı filminin oyuncuları, filmin ''Mahmut Hoca''sı Münir Özkul'a ödül verecek olmanın gururunu yaşıyor.

Türk Sineması'nın unutulmaz eserlerinden biri olan Hababam Sınıfı filminin 13 oyuncusu, 38 yıl aradan sonra ilk kez Malatya'da bir araya geldi.

''Hayta İsmail'' lakaplı Ahmet Arıman, Hababam Sınıfı'nda ''Mahmut Hoca'' karakterini canlandıran Münir Özkul'a festival kapsamında ödül verecek olmanın kendileri için bir onur olduğunu belirterek, duygularını ''Keşke yanımızda olsaydı, keşke burada olabilseydi. Burada olmaktan çok mutluyuz ama keşke toplanıp bir öğretmenler gününde ya da özel bir günde onun kapısının önüne gitseydik. El sallayamazdı belki bize ama onun içeride olduğunu bilmek bile çok güzel olurdu'' sözleriyle anlattı.


Herkes 10'ar lira verirken Kemal abi 2 lira veriyordu

Hababam Sınıfı filminde ''ufaklık'' olarak tanınan Tuncay Akca da, Hababam Sınıfı filminin çekimlerine dair anılarını anlattı. Filmde rol arkadaşlarının en küçüğü olarak oyuncuların ayakkabılarını boyadığını belirten Akca, espriyle ''Rahmetli Ertem abinin de Münir babanın da hatta Adile ablanın da Kemal abinin de herkesin ayakkabısını boyadım. Herkes 10'ar lira veriyordu bana ama Kemal abi 2 lira veriyordu'' diye konuştu.

Hababam Sınıfı filminin merhum Kemal Sunal'dan sonra ikinci Malatyalı oyuncusu Dilaver Gür, ''Münir Özkul hocamıza acil şifalar diliyoruz. Başta Ertem Eğilmez, Kemal Sunal, Adile Naşit, Dom Dom ve Tulum olmak üzere hayatını kaybeden diğer arkadaşlarımızı da rahmet ve saygıyla anıyoruz'' dedi.

3. Uluslararası Malatya Film Festivali'nde ''Yaşam Boyu Onur Ödülü''ne layık görülen Münir Özkul'un ödülü, Hababam Sınıfı öğrencileri tarafından kızı Güner Özkul'a verilecek.
AA

Yorumlar
  • tarık akan ve şener şen neden bu gruptan hep ayrı duruyor anlamadım yukarıdakilerin hepsi kemal sunaldan övgü ile bahsederken onlardan hiç öyle bir söz duymadım

  • VALLA ÖZLEDİM SİZLERİN HABABM SINIFINI HALA SEYREDİYORUM VEDE SEYREDİCEM

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir