19 Nisan 2011 00:00

Haber kanalındaki sansür dehşete düşürdü!

Haber kanalı 24, 1949 yapımı filmde kadın oyuncunun bacağını buzlayarak sansürledi...

2011 yılında bir haber kanalının 1949 yapımı bir filmde kadın oyuncunun bacağını sansürlediğini yazmak ne acı bir durum değil mi?

İşte bu duruma sebebiyet veren kanalın adı 24...

Tematik film kuşağında Acı Pirinç (Riso Amaro) isimli filmi ekrana getiren kanal 24, tüm dünyada gösterilmiş bir filmdeki bacağı fotoğrafta gördüğünüz gibi sansürlüyor...

Halbuki filmde buna benzer birçok sahne var...

Konuyu köşesine taşıyan Sabah gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, diyor ki:

"Elbisesinin hafifçe sıyrıldığı sahnede Silvana'nın bacakları görünüyordu. Ve hayretle şahit oldum ki, bacakları kocaman bir buzlama efektiyle kapatıldı. Oysa tarlada sular içinde çalışan kadınların hayatını anlatan filmin pek çok yerinde çıplak bacaklar görülmekteydi.
Bu sahne özellikle neden sansürlendi, işte onu anlamadım."

Yorumlar
  • Bu ülkede artık yobazlık moda.Ne kadar kadın düşmanıysan, kendi zaafların yüzünden kadınları bez parçalarına hapsetmeye ne kadar meraklıysan, ne kadar tecavüzcüyü sapığı değil kadının dekoltesini eleştirirsen yani başımızdaki yobazlara ne kadar yalakalık yaparsan o kadar kadro, o kadar beleşe sınav derecesi, o kadar maaş gelecek sana!Hadi takalım kafayı kadının bacağına, sanki o bacağı Allah yaratmadı?Siz kadınları devamlı kapatmaya çalışan örümcekler, kadını kapatacağınıza o kadına yan gözle bakmayacak kadar şerefli olun!Suç kadında, dekoltede değil, suç iradesiz,sapık ve abaza erkeklerde!

  • iyi yapmislar kapamaklan sapiklik almis basini gitmis

  • ya eleman bunu sende biliyosunki bu buzlama bacının , ananın bacağının görülmesi ile ilgili diil olay onun maksatlı bir şekilde kapatılması

  • Dehşete düşecek başka birşey bulamadınmı? Bende bu haberi okurken dehşete düştüm.

  • Medeni olmak açmaksa bedeni, Desenize hayvanlar bizden daha medeni. Mehmet Akif Ersoy

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir