25 Eylül 2009 10:12

Haliç'te Aksiyon Tam Gaz!

Yönetmenliğini Uğur Yücel'in yaptığı Ejder Kapanı'nın çekimleri devam ediyor. Aksiyon sahneleri Hollywood filmlerinı aratmıyor.

5 milyon TL bütçeli filmin aksiyon sahnelerini Jean Claude Lagniez çekmeyi kabul edince, zor sahneleri filme koyan Uğur Yücel'in Galata Köprüsü'nde yapılan çekimlerde kendisinin bile yüreğinin ağzına geldiğini itiraf etti. Çekimlerde 3 adet özel yapım Mercedes kullanılırken bir araç pert oldu.Bir gazeteyle yaptığı röportajda Ejder Kapanı'nın Amerikan filmlerini aratmayacak bir aksiyonu var diyebilir miyiz?' sorusuna Uğur Yücel ''Kesinlikle! Filmde arabalar nasıl uçtu, içinden o adamlar çıktı hala anlamadım. Bazı sahnelerde benim bile yüreğim ağzıma geldi! Kovalamaca sahneleri çok heyecanlıydı. Otomobil diğer otomobillere rağmen adeta havada uçuyor, Gülhane'de yol kapanıyor diğer araçları sıyırıp, geçiyor. Galata Köprüsü açılırken otomobil köprüden karşı kanada uçarak atlıyor. Anlatırken bile tansiyon çok yüksek bu sahnelerde! Galata Köprüsü'nde ayrılan kanatlar arasında uçan otomobili çekmeyi ben istedim. Jean Claude Lagniez 'Hemen uygularız' dedi. Hiçbir isteğimizi geri çevirmediler. Aksiyona o kadar vakıflar ki; 'Hemen organize olalım, hazırlanalım' diyerek bütün aksiyon taleplerimizi kusursuz uyguladılar. Filmin ilk başlarında senaryoda 'Ve araba köprüden atlar' diye bir sahne yoktu. Jean Claude, film için buraya gelmeyi kabul edince bu sahneleri sonradan içine koyduk. 'Madem böyle bir ustayla çalışacağız, bari tadını çıkaralım' dedik.'' cevabını verdi. FİLMİN AKSİYON SAHNELERİNİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN!
Yorumlar
  • filmi izlemeden bu sacma filmi demen de ayrı bir sacma

  • Sizlerin derken neyi kastettigini anlamadım.Ben filme yazı ve tura ya sinemada gittim bu yönden içim rahat.Borca batıp degerlerinden vazgeciyorsa da kendi sorunu

  • Arkadaşlar bunları üzülerek yazıyorum ama birilerinin de gerçeği söylemesi lazım bu film konusunda.Uğur Yücel Yazı-Tura filmine sizlerin ^göstermiş olduğu aşırı ilgi yüzünden^ gırtlağa kadar borca girip, içine sinmeye sinmeye(kendisi bir sosyalist olmasına rağmen) Cola reklamlarında oynadı, ardından Canım Ailemi çekti (ki dizilere asla bulaşmak ismediğini çok iyi biliyorum) ardından bu saçma filmi çekiyor.Yani demek istediğim adam gibi filmlere değer verilsin bu ülkede artık.Büyük sanatçıları reklamlarda, dizilerde,üçüncü sınıf aksiyon filmlerinde görmek beni çok üzüyor.

  • ugur yucel ıse attıysa kesn guzel ıs cıkar;)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir