3 Mayıs 2014 00:00

Halit Akçatepe gözyaşlarını tutamadı

Uluslararası Dadaş Film Festivali'ne katılan Halit Akçatepe, katılımcıların kendisini ayakta alkışlamasıyla gözyaşlarına boğuldu.

Erzurum'da bu yıl 9'uncusu düzenlenen Uluslararası Dadaş Film Festivali, Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Ödülünü almak için sahneye çıkan sinema sanatçısı Halit Akçatepe, katılımcıların kendisini ayakta alkışlamasının karşısında gözyaşlarını tutamadı.

Erzurum'da bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Uluslararası Dadaş Film Festivali", kortej yürüyüşüyle başladı.

Festival etkinlikleri kapsamında ilk olarak Yakutiye Medresesi önünde, "Hababam Sınıfı", "Eyyvah Eyvah 3" filmleri ile "Seksenler" dizisinin bazı oyuncuları ve bir grup sinema sanatçısının izlediği gösterilere yer verildi.

Cansız mankenler ve tahta bacaklar ile bazı müzik grupları, katılımcıları eğlendirmeye çalıştı. Vatandaşlar özellikle sinema sanatçıları Halit Akçatepe, Salih Kalyon ve Engin Çağlar'a ilgi gösterdi. Festival Komite Başkanı Nil Gürpınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl biraz gülüp güldürmek için temayı "komedi" olarak seçtiklerini bildirdi.

Özellikle eski Türk sinemasından klasik filmlere ağırlık verdiklerini vurgulayan Gürpınar, "Seksenler dizisi, Hababam Sınıfı, Eyyvah Eyvah 3 filmlerinin oyuncuları aramızda. Yarışan filmlerimiz var. Pazar günü, birinci olan filmleri açıklayacağız. Çocuklarla ilgili de etkinliklerimiz var" dedi.


"KOMEDİ FİLMİ YAPILMIYOR"


Akçatepe de festivalin başarılı geçmesini temenni ederek, bu organizasyonun uzun yıllar sürdürülmesini diledi.

"Hababam Sınıfı"nın söyleyecek sözleri bulunduğunu dile getiren Akçatepe, "40 yıldır oynuyor. Bu güzelliği bulamazsınız. O kadar kolay iş değil. Son yıllarda komedi filmi yapılmıyor. Yapılan işler sululuk. Sululuk ile komediyi ayıran bir insanım. O yüzden de komedi olarak kabul etmiyorum onları ama yapsınlar, para kazanıyorlar" diye konuştu.

Kortej yürüyüşünün Havuzbaşı'nda sona ermesinin ardından sanatçılar, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezinde yapılan 9’uncu Uluslararası Dadaş Film Festivali açılış törenine Vali Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcısı Ömer Hilmi Yamlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Dadaş Film Festivali Komite Başkanı Nil Gürpınar, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Yeşilçam oyuncularından Engin Çağlar, Şefik Döğen,Salih Kalyon, Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı ve Muhsin Bey filmi oyuncuları, Seksenler dizisi oyuncuları, yönetmenler ve öğrenciler katıldı. Oyunculara plaket verilmesinin ardından Grup Yürüyüş orkestrası konser verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, sanata ve kültüre büyük önem ve destek verdiğini belirterek "Önümüzüdeki yıl 10’uncusu yapılacak olan Uluslararası Dadaş Film Festivalini büyük coşku, heyecan ve zevkle kutlayacağız. Bu festivale her türlü desteği vereceğimi, bir yıl öncesinden başlayarak bir komite kurulmasını sağlayacağım. Nil Hanım festivali başlatan bir öncüdür. Ona yardım etmek bizim vazifemizdir. Elimizden geleni yapacağız" dedi.

Vali Ahmet Altıparmak da sanatçılarının ülkenin aydınlık yüzleri olduğunu belirterek Uluslararası Dadaş Film Festivalinin Erzurum’un tanıtımı için büyük önemi olduğunu söyledi. Festivalin saygıya layık bir etkinlik olduğuna dikkati çeken Vali Altıparmak, komite başkanı Nil Gürpınar’a özellikle teşekkür ettiğini bildirdi. Vali Altıparmak sinema sanatçılarına yönelik olarak "Siz aileden bir fert gibisizinz. Toplumsal değerliliği yüksek, yaşanan dramlar karşısında sessiz kalmayan, elinizdeki en etkin enstürmanınız sanatla bunlara dikkat çekerek toplumsal duyarlılığı artıp gönüllere taht kurmaktasınız" diye konuştu.

Festivalde Yavuz Turgul, Şener Şen, Ertem Eğilmez ve Halit Akçatepe’ye onur ödülü verildi. Ödülünü almak için sahneye çıkan ’Güdük Necmi’ lakaplı Halit Akçatepe merdivenlerde tökezledi. Onur ödülünü Vali Ahmet Altıparmak’tan alan Akçatepe’yi Hababam Sınıfı oyuncuları omuzlarına alarak 'Bastır Hababam’ sloganı attı.

Yorumlar
  • tamam abıcım elınıze saglık zamanında fılım yaptınız bıttı daha uzatmayın hababam sınıfı hababam sınıfı gına geldı ya

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir