6 Şubat 2007 11:30

Halit Refiğ Günleri

Yapı-Endüstri Merkezi, Halit Refiğ'i ağırlıyor…

Yapı-Endüstri Merkezi, Sanal Mimarlık Müzesi'nde açacağı bir sergi kapsamında Mart ayı boyunca Halit Refiğ'in katılacağı bir söyleşiye ve Halit Refiğ filmlerine ev sahipliği yapacak. "Halit Refiğ Filmlerinde Aşk ve Ölüm Mekanları" isimli Sanal Sergi www.mimarlikmuzesi.org adresinde açılacak. Bu özel sergi, geçmişe ve eski İstanbul mekanlarına doğru özel bir yolculuk yaptırmayı amaç ediniyor.Sergi Kapsamındaki Söyleşi ve Film Gösterimleri:"Halit Refiğ Filmlerinde Mimarlık ve Mekan"8 Mart Perşembe, 19.00 YEM Konferans Salonu(Sedad Hakkı Eldem Belgeseli Gösterimi)Teyzem15 Mart Perşembe, 19.00 YEM Konferans SalonuHanım22 Mart Perşembe, 19.00 YEM Konferans SalonuGelinlik Kız29 Mart Perşembe, 19:00YEM Konferans Salonu,
Yorumlar
 • Film gösterimi ve söyleşiler belirtilen saatlerde ve günlerde Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleşecekmiş. Harbiye'de Askeri Müze'nin tam karşısında Yapı-Endüstri Merkezi'nin yeri. Kırmızı kırmızı belli oluyo binanın kendisi. Ayrıca herşey ücretsiz yapılıcakmış.

 • sergi belki sanal ama sanırım film gösterimleri ve söyleşiler sanal olmaz ; yani demek istediğim, keşke bu gibi haberlerde açık adres, telefon, web linki v.b. gibi bir takım bilgiler de verilebilse... sonuçta herkes her yeri bilemez.. bazen , bazı bilgileri search yaparak bulabiliyor insan, ama bazen de bulunamıyor....

 • Yukarıda söylenenlere katılıyorum ancak bir şeyi belirtmek istiyorum. Halit Refiğ sergisi ONLine. yanı anladığım kadarıyla Sanal Mimarlık Müzesi'nin websitesinden izlenebilecek. ben girdim baktım şu an yapım aşamasında.. Benc eilginç bir çalışma olacak ve çok da faydalı.. Tebrik ediyorum.

 • Biz eski Türk filmlerinin her şeye rağmen kaliteli olduğundan bahsederken burun kıvıranlar bugün "Çılgın Dershane"leri, "Keloğlan Kara Prens'e Karşı"ları, "Şans Kapıyı Kırınca"ları, "Hırsız Var"ları, "Hababam Sınıfı" adlı bin yıllık klasiğin yıllar sonra ne hale getirildiğini falan görünce yavaş yavaş suçunu yeni anlamış tilki gibi burunlarını çeke çeke döndüler kürkçü dükkanına. Biraz geç oldu ama olsun. Evet o eski Türk filmleridir bugünün ak yanlarını oluşturan. En azından o imkansızlıklarda bile bugünün beceriksizlerinden çok daha iyi durdurlar ayakta ve bence alkışı her zaman sonuna kadar hakediyorlar. Gidin ve görün bu sergiyi... Halit Refiğ'e de bir teşekkür edin gitmişken...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

  Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

 • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

  Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

 • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

  Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

 • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

  Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir