25 Eylül 2009 10:12

Halkı Kontrol Etmeli!

Hong Kong'lu Jackie Chan'in Çin'deki baskıcı kontrolü savunması tartışma yarattı...

Çin'de insanları baskı altında tutan aşırı kontrole karşı sanat dünyasındaki işbirliği, kimi sanatçıların desteğini alırken, Jackie Chan gibi kontrolü savunan isimler de çıkıyor. Bir panelde konuşan oyuncu, insanları özgür bırakmanın doğru olup olmadığı konusunda şüpheleri olduğunu açıkladı. Sinemacı Hong Kong ve Tayvan'daki özgür ortamın aynı zamanda son derece kaotik olduğunu da savundu.Çin'deki baskı ve kontrol, sanat dünyasını en çok sansür problemiyle gösteriyor. Sinema izleyicisi dünyadaki pek çok izleyicinin kolaylıkla izleyebildiği filmlere ulşmakta sorun yaşıyor. Çekilen filmler ise kolaylıkla sansüre takılabiliyor.Bu arada Chan, Çin malı eşyalara da dokunmadan geçmemiş: "Televizyon alırsam Japon malı alırım, Çin malı alırsan patlama riski var..."
Yorumlar
  • Sende mi Brütüs :Despirisini geçersek adam kendi düşüncesini ve endişesini dile geirmiş. Eh, hali ile bu konuda kızmamk lazım çünkü haklı bir yanı var ama ben baskı olayını asla kabul edemem,bu konuda kendileri ile zıt düşüyoruz. Her daim br alternatif vardır. Eğer bir ülke insanları sadece aşırı baskı ile kontrol altında tutulabiliyorsa o insanlar çok azıtmış bir toplumdur. Bu açıdan sonsuza dek o adamlar o ülke başında kalamyacağına göre, önetim şekilleri er ya d geç yok olup değişeceğine göre buna kökten bir çözüm bulmaları lazım. Toplumsal zihniyet değişmeli. Zihniyet değiştirilmezse süreli o toplumu kontrolten çıkıp kaos yaratmasın diye baskı altıda tutman gerekir eh o zaman da bir yerde patlama yapar al aşağı olursun. Aslında çinin başına bu gelmesi bizim açıdan iyi olur :)Chan doğru demiş çin malı almayın kardeşim adam kendi milletinin malını bile almıyor biz ne alcaz.Kanser olma heveslisi değilim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir