2 Kasım 2004 11:31

Hannibal Gençleştikçe Gençleşiyor

Avrupalı doktordan gençlik maceraları

Kuzuların Sessizliği'yle tanıdığımız yamyam doktor Hannibal Lecter beyazperdeden ayrılmamaya kararlı. Romandan sinemaya uyarlanan serinin yazarı Thomas Harris yeni bir Hannibal için daktilosunun başına oturdu. Doktorun nasıl canavarlaştığının anlatalacağı Behind the Mask'i Hannibal ve Kızıl Ejder'in yapımcısı Dino de Laurentiis beyazperdeye taşımaya kararlı.Hannibal Lecter'ın 5, 14 ve 20'li yaşlardaki hayataının ve sıradan bir insanınm nasıl bir canavara dönüştüğünün adım adım anlatılacağı Behind the Mask, Kuzuların Sessizliği ile başlayan hikaye için ikinci kez geçmişe dönüş olacak. 1986'da Michael Mann'ın ilk defa film yaptığı Manhunter, Kızıl Ejder'den uyarlanmış ilk filmdi ve daha sonra yeniden original ismiyle film yapılmıştı. Ama bu sefer macera çok daha geriye, 1940'lara gidecek. Kitabın yazarı Harris'e göre, bu sefer tamamı Avrupa'da geçecek hikaye için kesinlikle İngiliz aksanıyla konuşan aktörlere ihtiyaç var. Çünkü Harris'in yazdıklarına bakarsak, Hannibal Litvanya doğumlu ve tüm gençliği Avrupa'da geçiyor, canavarlık yıllarını yaşadığı Amerika çok daha sonra geliyor.De Laurentiis, Harris'in bir an evvel kitabı bitirmesini ve mümkün olduğunca çabuk film çalışmalarına başlamayı istiyor. Eğer Harris kitabı planladığı tarihlerde bitirirse çekimler Martta başlayacak. Bakalım tek Hannibal olarak benimsediğimiz Anthony Hopkins filmde yer alacak mı?
Yorumlar
  • henüz izleme olanağı bulamadım ama ilk fırsatta izleyeceğim.

  • filmi ilk gününde izliycem

  • doğrusu hopkinsten daha iyi bir hannibal düşünemiyorum. yaşasın hannibal yaşasın hopkins!..

  • Valla bu filmden sonra yapımcılar hannibal'ın anne ve babasının kendisini nasıl dünyaya getirdiklerinide film yaparlar.Herneyse saka bi yana filme suan için pek evet diyemiyorum ama ortada iyi bir senaryo olacaksa o başka.Ayrıca 1940lara gittiğine göre anthony hopkins filmde nasıl yer alır?Daha doğrusu yer alması için acaba ne yapacaklar?

  • Kitabı ve filmi büyük bir merakla bekliyorum, ancak isterdim ki Thomas Harris'in yeni kitabı geçmişe dönmek yerine Hannibal'ın kaldığı yerden devam etsin ve Anthony Hopkins'i iyice yaşlanmadan son bir kez daha Lecter rolünde izleyebilelim... Ama sanırım bu beklentim gerçekleşmeyecek. Çünkü Thomas Harris'in hikayeye devam etmek gibi bir niyeti olup olmadığını bilmiyoruz, olsa bile Harris'in iki kitabı arasındaki en kısa süre 5 yıl :(

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir