31 Temmuz 2010 00:00

'Harry Potter' çalıntı mı?

JK Rowling'in avukatı, iddiaları reddetti.

'Harry Potter' kitaplarının, 1987 yılında Adrian Jacobs tarafından yazılan 'Büyücü Willy' adlı kitapla büyük benzerlik taşıdığına dair iddia mahkemeye taşındı. Önümüzdeki Çarşamba günü Yüksek Mahkeme tarafından görülecek dava öncesi, 'Harry Potter' kitaplarının yazarı JK Rowling'in avukatı açıklama yaptı. Avukat John Baldwin QC, Financial Times'a verdiği demeçte, davanın düşmesi gerektiğini söyledi.

Müvekkilinin böyle bir suçu işlediğine dair ne eserde ne de başka bir alanda bir kanıtın olmadığını söyleyen Baldwin, kitaplarının birbirinden çok farklı olduğunu dile getirdi. Baldwin, 'Harry Potter'ın, Adrian Jacobs'ın yazdığı 'Büyücü Willy' kitaplarının bir kopyası olduğunu söylemenin "hayal ürünü" olduğunu ifade etti. Avukat, 'Büyücü Willy'nin 'okunamayacak kadar kötü bir kitap' olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar
  • şimdi bir mantık var belki çalıntıdır orası bei ilgilendirmiyor ama harry potter çok ünlü bir kitap ben Büyücü Willy yi ilk kez duydum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir