25 Eylül 2009 10:12

Harry Potter Önde

En büyük gece yarısı açılış rekoru Harry Potter'ın!

Yekpare bir başlangıçla 15 Temmuz'da saatler 00:00 'ı vurduğunda Amerika'da 3,003 gösterimle vizyona giren Harry Potter ve Melez Prens, 22.2 milyon dolarla tüm zamanların en büyük gece yarısı açılış hasılatını elde etti. Harry Potter ve Melez Prens'in bu rekoru, gece yarısı açılışlarında elde edilen hasılatlarda 18 milyon dolar ile Kara Şövalye (The Dark Knight) ve 17 milyon dolar ile Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith'in İntikamı'nı (Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith) geride bıraktığı anlamına geliyor. Serinin 6. filminde uyarlandığı kitaba sadık kalıp kalınmadığı ve diğer filmlerine nazaran daha kötü olduğuna dair ateşli tartışmalar sürüp dursun Harry Potter ve Melez Prens tüm tartışmalara karşı 1-0 önde.
Yorumlar
  • arkadaşım en iyi seçmişler diye demedimki bu kadar kişi geldiyse beğenmişlerdir lakin ben sevmiyorum ilginç demek istedim...

  • xpurple13 (17 Temmuz 2009 Cuma, 02:38)Arkadaşa bir hatırlatma: Filmi en iyi film şeçmemişler en iyi hasılat elde eden film olarak lanse etmişler bilginize..

  • o kadar iyi film dururken bumu iyi pehh o dediğiniz filmler buna bin basar yazık

  • baska rekor kiramaz zaten harry potter filmleri baymadimi hala anlamadim gerci kiradabilir dogru duzgun filmler cok az zaten.

  • WBnin politikası tuttu anlaşılan. Zira film geçen sene vizyona girecekken The Dark Knightın aldığı milyar dolarlar sonrasında film bu aya (1 yıl erteleme) ertelenmişti. Ben bunun gişeye olumlu yansımayacağını düşünmüştüm. Ama yanılmışım. Daha vizyona gireli bir gün olmadan bu başarı WBlileri tatmin etmiş olmalı ki devamı da gelecektir herhalde. Bakalım hangi rekorları alt üst edecek? TDKyı bir milyonla geride bırakmayı başardı ilk rekorunda.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir