23 Kasım 2010 01:00

Harry Potter rekor yolunda ilerliyor

HARRY Potter ve Ölüm Yadigârları adlı film, ABD ve Kanada’da, ilk günde 61.2 milyon dolar hasılat elde etti. Filmin bu iki ülkedeki gişe hasılatının ilk haftanın sonunda 150 milyon doları bulması mümkün.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1, Birleşik Devletler ve Kanada’da, cuma günü 61.2 milyon dolar hasılat elde etti. Bu rakam, perşembe günü gece yarısı gösterimleri sunan 3 bin 700 salondan elde edilen 24 milyon doları da içeriyor. Potter serisinin son romanı temel alınarak çekilen iki filmden ilki olan Ölüm Yadigârları’nın birinci bölümünün bu hafta 150 milyon doları aşması bekleniyor. Batman serisinin en popüler filmi Batman The Dark Knight, 2008 yılının haziran ayında, 158.4 milyon dolarlık hasılatıyla en iyi açılışı gerçekleştirirken, 2009’da vizyona giren Harry Potter ve Melez Prens, ilk üç gününde 77.8 milyon dolar hasılat elde etmişti.

jQuery(function(){ jQuery.post('http://sinema.mynet.com/counter', { what: 'updateArticleHit', articleId: 35229 } ); })

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir